ג'נרל אלקטריק תפתח בישראל מרכז ידע לאינטרנט תעשייתי

המרכז יתמקד בתחום "האינטרנט של הדברים" ■ החברה תגביר השקעות בסטארט־אפים ישראליים, ותחפש מיזמים ושיתופי פעולה

אמיר טייג
אמיר טייג

קונצרן ג'נרל אלקטריק (GE) הודיע אתמול כי ירחיב את פעילותו בישראל וינסה להקים מרכז ידע בתחום האינטרנט התעשייתי. ההחלטה, שהוגדרה על ידי החברה כאסטרטגית, התקבלה על ידי הראל קודש, סגן נשיא ג'נרל אלקטריק ומנהל הטכנולוגיות הראשי של הקונצרן בתחום התוכנה (CTO).

את התוכנית החדשה בישראל יוביל ינון דולב, המכהן כמנהל הפיתוח העסקי במרכז הטכנולוגי של ג'נרל אלקטריק בישראל. החברה מתכוונת לבצע בישראל רכישות של חברות מקומיות הפועלות בתחום זה, וכן לרכז עבור הקונצרן העולמי את שיתופי הפעולה בתחום.

תחום האינטרנט התעשייתי משתייך לתחום רחב יותר הנקרא "האינטרנט של הדברים" (Internet of Things), הצפוי לצמוח במהירות בשנים הקרובות.

צילום: רויטרס

לפי הניתוח של הקונצרן, לעסקים שיסייעו לחיבור מכונות תעשייתיות לרשת יש הזדמנויות של 3 טריליון דולר בשנה בעולם התעשייתי, כפי שקרה בעולם הצרכני. "רמת החשיבות של ישראל עולה בגלל החדשנות, בעיקר בכל הקשור לתוכנה. אנו רוצים להעביר חלק מהאחריות בכל הקשור לאינטרנט תעשייתי לקבוצת הפיתוח בישראל. כרגע אנו מנסים להגדיל את מספר היוזמות המקומיות בתחום", אמר קודש.

בחודשים הקרובים מתכננת GE להקים בישראל תוכנית לשיתוף פעולה עם מיזמים וחברות ישראליות סביב האינטרנט התעשייתי. עד סוף השנה מתכוונת ג'נרל אלקטריק לבצע מספר השקעות הון סיכון בסך מיליוני דולרים בחברות טכנולוגיה ישראליות. "יש לנו פורטפוליו של 10 חברות בישראל שבהן עד היום ג'נרל אלקטריק השקיעה. היום אנו הולכים לכיוון השקעות באינטרנט תעשייתי וסייבר ונגדיל את הפורטפוליו הזה בחודשים הקרובים. יש לנו קבוצת סייבר סקיוריטי בארץ. אנו הולכים להרחיב את הפעילות", מסר דולב. עוד אמר דולב כי "בתוך כמה חודשים ניצור תוכנית לשיתוף פעולה במטרה לייצר כאן חברות, יזמים ורעיונות - כדי שישתפו פעולה אתנו סביב האינטרנט התעשייתי. נפנה לכולם, לרבות לדוקטורנטים במדעי המחשב. המטרה היא ליצור תוכנית לקהל מפתחים ולייצר פתרונות לאינטרנט התעשייתי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker