"בזק משתמשת ברווחיה כדי לסחוט את הצרכנים ומחזיקה אותם כשבויים"

מנכ"ל משרד התקשורת מאיים: אם בזק לא תמכור קווי טלפון למתחרות מ-17 במאי - ננקוט בצעדים ■ בזק בתגובה זועמת: "אם יש רווחיות עודפת בטלפון זה בגלל התמחור שקבע אותו ברגר"

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

"בזק משתמשת ברווחים שלהם בתחום הטלפוניה כדי לסחוט את הצרכנים. היא מחזיקה את צרכני הטלפון הקווי שבויים ונהנית מרווחיות גבוהה בשל כך. לא ניתן לכך יד", כך אמר היום מנכ"ל משרד התקשורת, אבי ברגר. "אנחנו נדאג שהחל מ-17 במאי תוגבר התחרות בתחום הטלפון הקווי והשירות ייכלל ברפורמת השוק הסיטונאי (רפורמת הפס הרחב). אין לכך שום מגבלה טכנולוגית. מבחינת בזק מדובר במאמץ לא גדול. לא מדובר בהשקעה גדולה מבחינתם. זו רק החלטה שלה, האם היא רוצה לשתף פעולה או לא. לא נוותר לבזק ונחייב אותה לכלול את שירות הטלפון בפרפומרת השוק הסיטונאי".

ברגר מעריך כי מחלות הילדות שאיפיינו את רפורמת השוק הסיטונאי ייפתרו החל מ-17 במאי, המועד בו בזק צפויה להשיק מערכת אוטומטית אשר תבצע את הניוד של לקוחותיה לשירותים המתחרים. "כיום נוטשים את בזק בימים טובים עד 800 לקוחות. זה קצב נמוך מאוד ביחס לביקוש הגדול. יש הרבה לקוחות שמחכים עד שלושה ימים כדי לנטוש את בזק. בזק לא מוכנה להוסיף אנשי שירות שיזרזו את הנטישה הידנית כיום, אך זה צפוי להיפתר כאשר המערכת האוטומטית תכנס לפעולה. נדרוש מבזק כי החל מתאריך זה ניתן יהיה לכלול גם את שירות הטלפון הקווי בשוק הסטונאי", אומר ברגר.

סטלה הנדלר, מנכ"לית בזקצילום: ינאי יחיאל

לפי הרפורמה, יוכלו לקוחות אינטרנט להתנייד משיטת החיבור הישנה לחדשה (ספק ותשתית מאותה החברה, א"ז) באופן אוטומטי. בנוסף, יוכלו ספקיות אינטרנט להציע במסגרת החבילה קו טלפון ללקוחות. מחיר השירות עבור הספקית הוא כ-20 שקל לחודש ל-1,000 דקות שיחה .בזק נלחמת ברפורמה, ובעיקר בנושא הטלפון הקווי, ואף עתרה לבג"ץ. הטיעון המרכזי שלה הוא חוסר היתכנות טכנולוגי למודל הזה.

מנכ"ל משרד התקשורת, אבי ברגר - מהנדס בהשכלתו שכיהן גם כסמנכ"ל ההנדסה של פרטנר במשך שנים - הודיע היום (ב') לחברה כי טענותיה חסרות בסיס והרפורמה תצא לדרך במועדה.

ברגר כתב לבזק כי "מאז הדיון בבית המשפט, ב-25 במארס 2015, בהמשך להחלטת בית המשרד בבג"ץ 8976\14, קיים המשרד מספר ישיבות עם בזק במטרה לאפשר לה להעלות טיעוניה לעניין סבירות ההחלטה בהיבטים המקצועיים שלה - הנדסיים וכלכליים. הישיבות התקיימו בהשתתפות הגורמים המקצועיים הבכירים ביותר במשרד ובבזק. הטענה הבסיסית של בזק במישור ההנדסי היתה שהמתג הראשי שלה הינו מתג 'סגור' שיוצר עבורה במיוחד בשביל הצרכים הפרטניים שלה ולא ניתן לערוך בו שינויים.

"במענה לשאלת המשרד, נמסר כי מתג הטלפוניה של בזק מופעל משנת 2009, וכי תקופת הפחת שלו הוא 7 שנים. משמעות הדבר הינה כי בהתאם לדיווחים החשבונאיים של בזק עצמה, בשנה הבאה ממילא אמורה בזק להחליף את המתג. עובדה זו מחלישה את הטיעונים של בזק. קיימים מספר פתרונות טכנולוגיים אפשריים המאפשרים לספק את השירות".

ברגר טוען כי "למרות שאין זה מתפקידו של הרגולטור, קיימות לפחות שלוש חלופות טכנולוגיות לבצע את הרפורמה במתג של בזק. ככל שבזק לא תעביר את המסמכים האמורים במועד זה, יראה המשרד את בזק כמי שאינה מתכוונת לספק את שירות הטלפוניה הסיטוני בהתאם לרשיונה, וינקוט בכל הצעדים העומדים לרשותו".

בבזק זועמים על דבריו של ברגר, בעיקר בהיבט הריווחיות העודפת כביכול של החברה. החברה מזכירה כי מחירי הטלפוניה של בזק מפוקחים ונקבעו על ידי משרד התקשורת בעצמו. "אם יש בהם ריווחיות עודפת", אומרים בחברה, "זה בגלל התמחור שקבע אותו ברגר".

עוד מזכירה החברה כי היא ביקשה לאורך השנים האחרונות לאשר מספר סלי תעריפים במחירים נמוכים יותר ולרוב הבקשות נדחו - על ידי ברגר. לבסוף, בחברה טוענים כי הפתרונות שמציג ברגר, לא רק שאינם ישימים או רלוונטיים, אלא גם לא הוצגו לחברה בעבר בכל הפגישות שנערכו סביב נושא הרפורמה.

עימות בלתי נמנע

אז מה צפוי לקרות ב-17 במאי? בהיבט האינטרנט וניוד לקוחות - נראה כי הבעיות קרובות לפתרון. הממשק האוטומטי לניוד לקוחות בין החברות עתיד לפעול, גם אם יסבול ממחלות ילדות בימים הראשונים.

לגבי הטלפון הקווי, התמונה הפוכה. בזק נחושה: לא יהיה מודל סיטוני על הטלפוניה שלה בתאריך זה. הדבר מצריך הערכות טכנולוגית של חודשים ארוכים ולא ניתן "לרבע את המעגל", טוענים בכירים בחברה, גם אם משרד התקשורת דורש זאת.

מכיוון שבמשרד התקשורת נחושים להעביר את הרפורמה במועדה, ומנגד בזק נעמדת על רגליה האחוריות כי הדבר לא ייתכן - עימות חריף בין הצדדים כמעט בלתי נמנע. משרד התקשורת ינסה להפעיל את התותחים הכבדים שו, כמו קנסות, ואילו בזק צפויה להתנגד להם בבית המשפט. מאז ימי יעקב גלברד כמנכ"ל בזק לא היו היחסים בין משרד התקשורת למונופול הכחול כה עכורים.

עם זאת, ספקיות האיטנרנט שרוצות להציע טלפון קווי ללקוחות לא חייבות לעשות זאת על קו הטלפון של בזק במודל סיטוני. הן יכולות להציע טלפון משל עצמן במודל של טלפון על גבי קו האינטרנט (VOB). כבר היום יש לסמייל, נטוויז'ן ואף בזק בינלאומי מוצר מסוג זה. כך שמבחינת הצרכן, ייתכן מאוד ובכל מקרה, יהיו חבילות משולבות, אינטרנט וטלפוניה קווית, על המדף כבר באמצע מאי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker