אמיתי זיו

לקוחות שמעוניינים להצטרף לרפורמה בפס הרחב (השוק הסיטוני) ייאלצו להתאזר בסבלנות: נכון להיום ממתינים בתור לטיפול וניוד בבזק 6,400 לקוחות, והתור רק מתארך מיום ליום.

הרפורמה בפס הרחב, שיצאה לדרך בפברואר, מאפשרת ללקוחות לרכוש חבילת אינטרנט שלמה (ספק ותשתית) מספקית האינטרנט, במחיר מופחת. מחיר התשתית (בזק) ברפורמה מפוקח, והחברה מנסה להיאבק בה. בין השאר, כבר הגישה החברה שתי עתירות לבג"ץ נגד הרפורמה.

פרסומת של בזק בחיפהצילום: חגי פריד

ב–17 במאי ייכנס לתוקפו השלב האוטומטי ברפורמה, אך עד אז לקוחות שרוצים להתנייד לקו המוזל צריכים לעבור טיפול ידני אצל בזק. אלא שבזק לא מצליחה לטפל בכל הפניות, ולמעשה מספר הלקוחות הנרשמים לרפורמה בכל יום גדול ממספר הלקוחות שבזק מניידת - כך שהתור מתארך.

על פי נתוני השוק, ב–29 במארס המתינו לבזק 3,600 לקוחות לניוד לקו מוזל. ב–1 באפריל היה מספרם 4,500, ב–12 באפריל 5,800 לקוחות, וכעת, כאמור, 6,400 אנשים ממתינים בתור.

במשרד התקשורת טוענים כי בזק יכולה להפנות עוד משאבים לניוד לקוחות, או להקדים את פיתוח הממשק הטכנולוגי־אוטומטי. קצב הטיפול של בזק עומד על שיא חיובי של 800 מתניידים ביום ושיא שלילי של 480 מתניידים ביום, בעוד שכ–1,300 נרשמים מדי יום. מספר הפניות גדל בימים האחרונים עם הצטרפות עוד ספקיות אינטרנט לרפורמה, ובאחרונה הצטרפו אליה סלקום ובזק בינלאומי, שישבו על הגדר בשבועות הראשונים.

מבחינת בזק, יש גבול למספר הנציגים שהיא יכולה להעמיד לטובת הניודים, וממילא יתחיל בקרוב השלב האוטומטי. השלב הידני, אומרים בבזק, תוכנן במשרד התקשורת מראש כשלב ביניים, וברור לכל הצדדים שמספר המתניידים מוגבל בהגדרה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker