אמיתי זיו

חברת הסטארט אפ הישראלית Reporty Homeland Security הודיעה היום כי גייסה מיליון דולר מראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר, אהוד ברק.

ריפורטי מפתחת מערכת אפלקטיבית לדיווח על מצב חירום מצד אזרחים. המערכת, שאמורה להחליף במידה מסוימת את החיוג למוקדי החירום, אמורה להפחית שיחות סרק ושיחות טורדניות למוקדים וכן לסייע לאתר במדויק את האזרח במצוקה. האפליקציה מבוססת שידור וידיאו וכן יודעת להתחבר לתשתית של ערים חכמות ומנוטרות.

Reporty Homeland Security מפתחת אפליקציה שתשפר את הקשר בין האזרחים לבין שירותי ההצלה במקרי חירום ובשיגרה. בחברה אומרים כי גופי החירום בישראל ובעולם מקבלים מאות מיליוני שיחות בשנה כאשר זמן שיחה ממוצעת למוקד הוא 3.5-2 דקות שבמהלכן על המוקדן להבין במהירות את תמונת מצב, את מיקום אירוע, לאמוד את אמינות הדיווח והמדווח ולהחליט כיצד ובאילו משאבים זמינים לפעול.

מימין לשמאל: אמיר אליחי - מנכ"ל ומייסד, אורטל סיגלר - מעצבת ראשית, ליטל לשם - מנהלת פיתוח עיסקי ומייסדת, אלכס דיזינגוף CTO ומייסד, יוני יאטסון - מפתח בכיר ומייסד

הפתרון של Reporty Homeland Security מבוסס על אפליקציה לסמארטפונים ועל מערכת שליטה ובקרה המותקנת במוקדים כמו המשטרה, מגן דוד אדום והרשויות המקומיות. האפליקציה משדרת בווידאו ואודיו דו כיווני למוקד הרלוונטי, הכולל נתונים מדויקים אודות מיקום המדווח ורמת אמינות הדיווח. כך למשל, במקרה בו אדם מתקשר למוקד החירום של מד"א, יוכל המוקדן לראות את האירוע ואף להדריכו כיצד לפעול.

החברה נוסדה ב-2014 על ידי אמיר אליחי, המשמש כמנכ"ל, לשעבר קצין ביחידת עילית בעל 10 שנות ניסיון בגופים ביטחוניים ובעל ניסיון בעולם ההון סיכון בישראל. אליחי חבר לפנחס בוכריס, מנכ"ל משרד הביטחון ומפקד 8200 לשעבר, אשר מכהן כדירקטור בחברה. ריפורטי ממוקמת בתל אביב ומתכוונת לגייס עד סוף השנה כ-10 עובדים נוספים, בעיקר בתחום פיתוח למובייל ואלגוריתמיקה.

אהוד ברק אמר היום כי "ריפורטי נותנת מענה לצורך חיוני של כל אזרח - תחושת ביטחון, המבוססת על נגישות מיידית ופשוטה לשירותי חירום, וקשר ברגעים קריטיים עם המעגל האישי הקרוב. לרשויות - בהן עיריות, בתי חולים, שדות תעופה, משטרה, כבאות והצלה וכיו״ב - ריפורטי תספק פלטפורמה לשליטה ודיווח, בשיתוף ההמונים ותוך הגנה על פרטיות האזרח. ריפורטי מובלת על ידי קבוצה של אנשי מקצוע מוכשרים, מקצוענים וממוקדי מטרה, ואני מאמין שהצוות האיכותי ידע להמשיך ולפתח את המוצר לשימושים נוספים רלוונטיים לרשויות ולתושבים בכל מקום בעולם".

חברה ישראלית נוספת פועלת בתחום ההזנקה החכמה של גופי חירום והצלה היא Nowforce.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker