ההישג הגדול של "השואה הדיגיטלית" שהבטיחו ההאקרים - השמעת פסוקי קוראן ברדיו

בנוסף להשמעת הפסוקים ברדיו חיפה, הצליחה קבוצת ההאקרים של אנונימוס להשחית שני אתרים ממשלתיים

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

מתקפת הסייבר המשולבת שנערכה אתמול על ישראל הסתיימה במעט מאד הישגים לתוקפים. כזכור, כמדי שנה ב-7 באפריל, תוקף ארגון אנונימוס יעדים ישראלים ולקראת המתקפה השנה הבטיחו ההאקרים "שואה דיגיטלית". בסיכום יום ההתקפות, היו מעט מאד הישגים לתוקפים, ובעיקר נפרצו אתרי אינטרנט קטנים.

חברת רדוור ניטרה את המתקפה מחמ"ל הסייבר שלה ומסרה ביסכומו של היום את הדברים הבאים: "אנחנו רואים שקבוצות ההאקרים התוקפים המשויכות לאנונימוס ביצעה השנה פעילות רבה יותר מאשר בשנה שעברה, ועדיין, ההשפעה הכוללת שלה על האינטרנט הישראלי נמוכה ביותר, וכוללת בעיקר אתרי אינטרנט של עסקים קטנים ולא מוגנים.

בגדול – המתקפה לא התרוממה, וההשפעה שלה על האינטרנט בישראל היתה קטנה ביותר. יחד עם זאת – שני אתרים ממשלתיים עברו השחתה – של החברה הממשלתית אשרא לביטוח סיכוני אשראי, ואתר מנהל המחקר החקלאי במשרד החקלאות. כמו כן – אתר האינטרנט של רדיו חיפה עבר השחתה והאקרים השתלטו על שידור התחנה באינטרנט לפרק זמן קצר ושילבו בו הקראת פסוקי קוראן. עוד אפשר לציין כי אתר אינטרנט של יחידת משנה בטכניון נפל למספר דקות. סך הכל הושחתו כ-500 אתרי אינטרנט. אופי התקיפה המרכזי כולל עדיין בעיקר השחתה של אתרי אינטרנט קטנים יחסית ופחות מהותיים, בעיקר כאלו השייכים לעסקים קטנים, שגם הם ברובם כבר שיקמו את עצמם. בין האתרים שנפלו במתקפת הסייבר: אתר איגוד האורולוגים הישראלי וכן האתרים של שלום חנוך, עברי לידר ולהקת הדג נחש. 

מתקפת סייבר. אתר מסעדת הבשרים פפגיו צילום: מסך

בנוסף, שלחו ההאקרים הודעות SMS בעלות אופי תעמולתי לאלפי בעלי טלפונים עם הודעה בערבית בה נאמר – 'נשחרר את הר הבית מידיהם של בני היהודים'".

עוד נמסר מרדוור: "בגדול – השנה עיקר הפעילות של התוקפים היא בתחום של השחתת אתרים. כ-60% מהתקיפות כוללות השחתת אתרים, 30% גניבת מידע חסוי פרסומו, ו-10% בלבד התקפות למניעת שירות של אתרי אינטרנט. זאת לעומת שנים קודמות בהן ראינו בעיקר התקפות מניעת שירות".

ממשל זמין מסר גם הודעה בסיכום היום: "היערכות מוקדמת ומיומנות קיימת בממשל זמין הובילה להצלחת בלימת ההתקפות ומתן שירות ממשלתי רציף ומלא לאזרחים ברשת. זו השנה השלישית בה ב-7 באפריל, קבוצת ההאקרים "אנונימוס" מכריזה על מלחמת סייבר כנגד ישראל. דרכי הפעולה שלהם מגוונות אך בעיקר מתמקדות בהתקפות DDOS (מניעת שירות מבוזרת, מתקפה המאופיינת בכניסות מרובות לאותו עמוד במקביל עד להפלתו, א"ז), ניסיונות להשחתת אתרים וניסיונות להזלגת מידע מתוך אתרים החוצה.

נסיונות כאלה מתרחשים לאורך כל השנה, והיום ספציפית בגידול משמעותי. ממשל זמין הדף את המתקפות הללו במשך השעות האחרונות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום