שאול אולמרט גייס 16 מיליון דולר לשאלונים של פלייבאז

את הסבב הובילה קרן 83North שהוקמה על ידי אנשי גריילוק ישראל והשתתף בו גם חיים סבן ■ קרן כרמל הצטרפה גם היא לסבב

ענבל אורפז
ענבל אורפז

חברת פלייבאז (PlayBuzz) של שאול אולמרט מודיעה היום (ד') על השלמת סבב גיוס חדש בגודל 16 מיליון דולר. פלייבאז פיתחה פלטפורמה לבניית שאלונים ותוכן ויראלי שגופי תוכן מטמיעים באתרים שלהם. בתוך תקופה קצרה פלייבאז הפכה לאחד האתרים הכי משותפים בפייסבוק וליצרנית טראפיק משמעותית ברשת. עשרות אלפי גופי תוכן בעולם, בהם גופים כמו AOL ו-MTV, לצד בלוגים קטנים ולא מוכרים, משתמשים בפלטפורמה של פלייבאז. מדי יום מיוצרים בפלטפורמה מאות שאלונים ופריטי תוכן.

את סבב הגיוס הובילה קרן 83North שהוקמה על ידי השותפים בגריילוק ישראל. גם המיליארדר היהודי האמריקאי חיים סבן, שלרוב לא משקיע בסטארט-אפים ישראלים, הצטרף להשקעה בחברה דרך זרוע ההשקעות שלו סבן קפיטל. ההשקעות של סבן בישראל כוללות את בזק, קשת ופרטנר. משקיעות נוספות בסבב ההשקעה בפלייבאז הן כרמל ונצ'רס, שהובילה ביוני האחרון סבב השקעה של 3 מיליון דולר בחברה, ו-First Time Ventures. ההשקעות בחברה מסתכמות בכ-20 מיליון דולר מאז הקמה ב-2012 על ידי אולמרט ותום פחיס. לדברי אולמרט, פלייבאז עוד לא השתמשה בהון שגייסה ביוני.

שאול אולמרטצילום: עודד קרני

"הצמיחה שלנו מחייבת אותנו להערך מחדש ולהגדיל מאוד את כמות הדלק כדי לתמוך בצמיחה. לא ציפינו שנצמח בכאלה קצבים. עכשוי אנחנו נדרשים לתת מענה כי אחרת מפספסים את ההזדמנות. זה ההיגיון בגיוס החדש", אמר אולמרט ל-TheMarker. המתחרה המרכזית של פלייבאז הוא האתר הפופולרי באזפיד. בנוגע לאפשרות של מיזוג בין החברות אמר אולמרט כי "אנחנו לא מפנטזים על מיזוג עם אף אחד, אלא עסוקים בלהגדיל את מה שאנחנו עושים, להרחיב את התפוצה, לעבוד עם יותר גופי תוכן ולספק קשת רחבה יותר של אפשרויות. נרחיב מאוד את סל המוצרים שלנו, למשל פורמטים לוידאו ומובייל".

לפי מספרים שמפרסמת פלייבאז, 100-80 מיליון גולשים בחודש מבקרים בתכנים שלה - ישירות דרך האתר שלה ודרך גופי תוכן שמטמיעים את התכנים שמיוצרים באמצעות הפלטפורמה. לפי נתוני חברת NewsWhip, פלייבאז מדורגת ראשונה בעולם במספר בפייסבוק בחודש מאז חודש נובמבר. לדברי אולמרט, שיעור השיתופים בפלייבאז הוא 15% (כלומר, 15% מהגולשים משתפים את התוכן שהם צורכים בפלייבאז) ושיעור השלמת השאלונים הממוצע הוא 96% (כלומר, 96% מהגולשים שמתחילים במילוי שאלון באתר משלימים אותו). 70% מהגולשים באתר של פלייבאז חוזרים אליו מדי חודש. מעל ל-70% מהגולשים באתר הם מארה"ב.

המודל העסקי של פלייבאז מבוסס היום על הכנסות מפרסום באתר שלה. לדברי אולמרט, החברה רווחית. פלייבאז היא אחד מ-30 האתרים הנצפים בארה"ב. לדברי אולמרט, בעתיד, פלייבאז מתכננת להציע לגופי תוכן פתרונות מוניטיזציה ולהציע את סל המוצרים כך שיווצר מנוע שייצר הכנסות לחברה ולגופי תוכן שמטמיעים את התכנים שלה.

פלייבאז מעסיקה כ-60 עובדים בישראל בתפקידי פיתוח, שיווק ומכירות. הגיוס נועד לתמוך בצמיחה המהירה של החברה שמתכננת בתוך שנה להגיע ל-120-100 עובדים, רובם יעסקו בפיתוח התשתית הטכנולוגית של הפלטפורמה. פלייבאז מתכננת לפתוח משרדים באירופה ובאסיה, בנוסף למשרדים הקיימים בתל-אביב ובניו-יורק. כמו כן, החברה תרחיב את סל השירותים והמוצרים שלה לגופי תוכן ומפרסמים.

אולמרט מסר לרגל הגיוס: "הפופולריות העצומה של המדיה החברתית שינתה את כללי המשחק בתעשיית פרסום התכנים. הפלטפורמה החינמית של פלייבאז מאפשרת לבעלי התכנים להשתמש בפורמטים מוכחים ומוכנים לשימוש של תוכן, ולספק את מוצרי התוכן האידיאליים עבור קהלי היעד שלהם, עם יכולת התאמה לפלטפורמות שונות ולשיתוף חברתי".

ארנון דינור, שותף ב-83North, שהצטרף לדירקטוריון של פלייבאז בעקבות ההשקעה, מסר: "הגידול הדרמטי והקצב המהיר בה אומצה פלטפורמת פלייבאז ברחבי העולם מעידים כי השוק משווע למוצר המסוגל להתאים את עצמו ללקוח ולייצר מעורבות ויראלית של הקהל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker