אמיר טייג
אמיר טייג

"יש עתיד" מצליחה יותר מכל מפלגה אחרת להביא גולשים לאתר שלה, כך עולה מנתוני חברת SimilarWeb המנתחת תנועת גולשים ברשת. על פי נתוני החברה הצליחה יש עתיד להגדיל את תנועת הגולשים לאתר שלה פי 3.8 בשבוע האחרון בהשווה לשבוע המקביל בחודש שעבר.

האתר של יש עתיד הוא גם זה המרכז הכי הרבה תנועת גולשים, מכל אתרי המפלגות האחרות, כאשר בשבוע שעבר פקדו את האתר כ-17 אלף גולשים ייחודיים בממוצע ביום - פי 4 ממספר הגולשים באתר "הבית היהודי" ופי 2 מהגולשים באתר "המחנה הציוני".

באופן טבעי, מספר הגולשים באתרי המפלגות הלך ועלה ככל שמועד הבחירות התקרב, אך העלייה לא הייתה אחידה. כאמור, מספר גולשים באתר של מפלגתו של יאיר לפיד עלה בשיעור הגבוה ביותר, אך גם האח לשעבר נפתלי בנט הצליח למשוך גולשים רבים.

בשבוע שהסתיים ביום ראשון בבוקר עלתה תנועת הגולשים באתר מפלגת "הבית היהודי" פי 3.2 לעומת השבוע המקביל בחודש שעבר והגיעה ל-4,300 גולשים יומיים בממוצע. בתקופה זו עלה מספר הגולשים באתר של "המחנה הציוני" פי 1.8 והגיע לכ-8,400 גולשים בממוצע יומי.

צילום: אלעד גוטמן

האתר של מפלגת "הליכוד", ריכז בשבוע האחרון כ-3,300 גולשים יומיים בממוצע, כאשר תנועת הגולשים לאתר עלתה פי 2.2 בהשווה לשבוע המקביל בחודש שלפני כן. האתר של "כולנו" מפלגתו של משה כחלון ריכז בשבוע החולף כ-2,800 גולשים יומיים בממוצע, פי 2.4 יותר מהתקופה המקבילה בחודש שעבר.

עוד עולה מנתוני SimilarWeb כי "המחנה הציוני" השקיע יותר מהמפלגות המתחרות בפרסום. 17.5% מתנועת הגולשים הגיעה לאתר המפלגה מהפניות בתשלום, כלומר מלחיצה על פרסומות או תוכן ממומן. לשם השוואה, רק 7.2% מהתנועה שהגיע לאתר הליכוד הייתה בעקבות קישורים ממומנים, כאשר יתר התנועה הייתה אורגנית, כלומר בעיקר גולשים שהגיעו לאתר המפלגה בעקבות חיפוש בגוגל, או כניסה ישירה אליו.

גם מפלגת "כולנו" השקיעה לא מעט בפרסום שנועד להפנות לאתר שלה תנועה, כך שכ-11.5% מהתנועה לאתר היתה בעקבות קישורים ממומנים. בולטת "יש עתיד" שהצליחה להביא את תנועת הגולשים הגדולה ביותר לאתר שלה, מבלי שהשקיעה בקישורים ממומנים. נציין כי יש עתיד מפרסמת לא מעט באתרים, אך בעיקר בוידאו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker