פייפאל מאשרת את רכישת סייאקטיב; העסקה מוערכת ביותר מ-60 מיליון דולר

החברה מקימה מרכז מו"פ בבאר שבע, עם 20 העובדים שסייאקטיב מעסיקה ■ העסקה צפויה להיסגר ברבעון השני של 2015

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ענבל אורפז

פייפאל מאשרת את רכישת הסטארט-אפ הישראלי סייאקטיב (CyActive) ומכריזה על הקמת מרכז פיתוח בתחום אבטחת מידע. מרכז הפיתוח החדש יוקם בבאר שבע, בנוסף למרכז הפיתוח של פייפאל בתל אביב שמעסיק 140 עובדים ועוסק בפיתוח טכנולוגיות למניעת הונאות ואיתור סיכונים. המרכז החדש יוקם על בסיס 20 העובדים שסייאקטיב מעסיקה, והחברה מתכננת להגדיל אותו.

סכום הרכישה לא פורסם, אך הוא מוערך ביותר מ-60 מיליון דולר. סייאקטיב הוקמה ב-2013 על ידי לירן טנקמן ושלומי בוטנרו. החברה גייסה פחות מ-2 מיליון דולר מקרן JVP וסימנס. סייאקטיב נמצאת בחממת הסייבר של JVP בבאר שבע.

מרכז הפיתוח החדש של פייפאל בבאר שבע יעסוק בפיתוח טכנולוגיות לאיתור וזיהוי תוכנות זדוניות. המרכז הוקם בעקבות החלטה בפייפאל להקים מרכז עולמי לתחום האבטחה. לאחר שנבחנו בחברה מספר חלופות ובתום תהליך קבלת החלטות, נבחרה ישראל כמקום בו יוקם המרכז. רכישת סייאקטיב היא השלב הראשון בהקמתו.
טנקמן ובוטנרו ידווחו לג'ון נאי, סגן נשיא לאבטחת מידע בפייפאל. החברה מסרה שרכישת סייאקטיב התבצעה על פי תנאי הסגירה המקובלים, לרבות אישורים רגולטוריים, והעסקה צפויה להיסגר ברבעון השני השנה.

פייפאל

המשקיעים יגרפו החזרים יפים בזכות האקזיט

נאי מסר כי "תפקידה החשוב ביותר של פייפאל הוא בראש ובראשונה שמירה על כספם של מיליוני לקוחותינו ברחבי העולם. לשם כך, אנו ממקדים את מירב המאמצים שלנו במציאת דרכים להפיכת המערכות שלנו לבטוחות עוד יותר, על ידי פיתוח הטכנולוגיות המתקדמות ביותר. עם הקמת המרכז החדש, והצטרפותה של סייאקטיב לפייפאל, אני משוכנע שכעת ביכולתנו להציע ללקוחותינו דרכים טובות עוד יותר על מנת להגן עליהם".

סייאקטיב חוזה תקיפות סייבר עתידיות על ארגונים ומונעת אותן. הטכנולוגיה שהחברה פיתחה חוזה את האבולציה שנוזקות עוברות, על בסיס אלגוריתם שמגיע מעולם הביולוגיה. כלומר, החברה צופה כיצד האקרים יתכננו נוזקות עתידיות על בסיס הנוזקות הקיימות וכך היא יודעת להתאים פתרונות לאיומים עמם ידרשו להתמודד ארגוניIT ולמנוע את ההתקפות העתידיות.

החברה נמצאת בחממת הסייבר של JVP בבאר שבע, JVP Cyber Lab. יואב צרויה, שותף מנהל ב-JVP, הוא דירקטור בחברה מטעם הקרן. המשקיעים בחברה צפויים לגרוף החזרים יפים בעקבות האקזיט.

בשנה שעברה גייסה JVP קרן ייעודית להשקעות בסייבר - תחום שנהנה מעניין רב בעולם וישראל היא מוקד ידע בו, בין היתר הודות לידע של יזמים שיצאו מיחידות מודיעין. אחת ההשקעות המוצלחות בשנים האחרונות מבחינת JVP הייתה בחברת סייבר ארק שהונפקה בוול סטריט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker