האינטרנט של הדברים: אינטל, סיסקו ודויטשה טלקום יסייעו לחברות צעירות מישראל

שלוש החברות הודיעו על תוכנית שתסייע להשתלב בתחום ■ התוכנית מיועדת לחברות שכבר קיבלו מימון ראשוני או שיש להן אבטיפוס של מוצר

ענבל אורפז
ענבל אורפז

אחד הטרנדים החמים בעולם הטכנולוגיה הוא האינטרנט של הדברים (IOT). מדובר בכל אותם מוצרים פיזיים שמתחברים לאינטרנט ובהם שעונים וטרמוסטטים. זהו תחום שמשלב בין חומרה, תוכנה ותקשורת. במקרים רבים נתקלות חברות צעירות בקשיים רבים בכניסה לתחום.

זו הסיבה ששלוש חברות, מהגדולות בעולם בתחום, הכריזו השבוע על יוזמה חדשה שנועדה לסייע לחברות בתחילת דרכן להתגבר על קשיים אלה ולהשתלב בתעשייה: אינטל, סיסקו ודויטשה טלקום הכריזו השבוע, במהלך כנס המובייל MWC שנערך בברצלונה, על תוכנית האצה לחברות בתחום מישראל ומאירופה. החברות מסרו שסטארט אפים שייבחרו לתוכנית עשויים לקבל השקעה אסטרטגית ותמיכה במסחור המוצר או השירות שלהם בשווקים גלובליים.

התוכנית מיועדת לחברות צעירות בתחום בשלבים מוקדמים, שכבר קיבלו מימון ראשוני או שיש להן אבטיפוס של המוצר או לקוחות ראשוניים. התוכנית פונה לסטארט אפים המפתחים פתרונות לאינטרנט של הדברים והאינטרנט של הכל ולתחומים קשורים, לרבות פתרונות מחוברים וחכמים כמו בית חכם, עיר חכמה, אנרגיה חכמה, מכוניות מחוברות, התקנים לבישים, תעשייה 4.0, וכן אבטחת מידע, ביג דאטה, אנליטיקה ומחשוב ענן. ההשתפות בתוכנית היא בחינם והחברות יוכלו לשמור את הקניין הרוחני שלהן ברשותן.

הגשת המועמדות לתוכנית פתוחה עד ה-25 ביוני וצפויות להשתתף בה כ-12 חברות, כאשר 3-4 מהן יהיו מישראל. התוכנית בנויה משני שלבים: הראשון הוא שבוע האצה מרוכז שייערך בפולין ביוני הקרוב. בחודש יולי תיפתח תוכנית ל-12 חברות שתימשך ארבעה חודשים והיא תנדוד בין וינה, ברלין וקרקוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker