חברת הסייבר ניוטרון גייסה 10 מיליון דולר בהובלת מבטח שמיר

מבטח שמיר התחייבה להשקעה של 7 מיליון דולר; המשקיעים הנוכחיים בחברה יבירו עוד 3 מיליון דולר

אמיתי זיו
אמיתי זיו

חברת הסייבר הישראלית ניוטרון הודיעה היום (ד') על גיוס של 10 מיליון דולר, כאשר בהובלת מבטח שמיר, שהתחייבה להשקעה של 7 מיליון דולר ועוד 3 מיליון דולר יגיעו מהמשקיעים הקיימים בחברה: שמואל חרל"פ, גיל אגמון ועמוס מלכא, המכהן כיו"ר החברה. סך הכל גייסה עד היום החברה 15.5 מיליון דולר.

המוצר של ניוטרון (Nyotron), המכונה Paranoid, הוא פתרון אבטחה שיושב על ליבת מערכת ההפעלה (Kernel). החברה פיתחה שפת ניתוח בשם BPM (ר"ת Behavior Patterns Map), שאמורה לזהות ולמפות את כלל הפעולות במחשב תוך דירוג רמת הסיכון שלהן בזמן אמת.

מהחברה נמסר כי: "חברת ניוטרון פיתחה מערכת לוחמת סייבר תבונית בשם Paranoid להגנה מפני מתקפות סייבר חדשות ומתוחכמות ברמה לאומית, גם אם אין עליהן מידע. המערכת כוללת טכנולוגיה ייחודית שמבצעת ניתוח התנהגותי לפעולות המחשב בזמן אמת, בעזרת שפת תכנות חדשה שפותחה על מנת לאפשר מיפוי התנהגויות המחשב (BPM). באופן זה, Paranoid מסוגלת להבחין בין כל פעולה שמבוצעת ע"י תוכנה או משתמש לגיטימיים, לפעולה עוינת מקבילה שמבוצעת על ידי ע"י וירוס, סוס טרויאני, או תוקף סייבר".

עוד מעניין בחברה הוא זהות היזם והמנכ"ל, ניר גייסט. גייסט החל ללמוד בטכניון בגיל 10. מעט מאוחר יותר פעל כיועץ אבטחת מידע לבנקים ובגיל 16 כבר החל לייעץ בנושא למיקרוסופט. היום הוא בן 26.

מאיר שמיר
מאיר שמירצילום: דניאל צ'צ'יק

גייסט אמר כי: "אני בטוח כי השותפות עם חברת מבטח שמיר והניסיון הרב והמגוון שמאיר שמיר מביא עימו, יתרמו לנו רבות. כיום כבר ברור כי הפתרונות הקיימים בשוק אינם מספקים את המענה הראוי לבעיית מתקפות הסייבר ההולכת וגדלה. אין לי ספק כי תוכנת Paranoid מציגה פתרון חדשני אשר מסוגל למנוע מתקפות סייבר מכל סוג".

מבטח שמיר אחזקות הינה חברת השקעות, הפועלת בשלושה תחומי פעילות עיקריים: השקעות בתחום תעשייה, השקעות בתחום הנדל"ן והשקעה בתחום הטכנולוגיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker