צילה הגדול של אובר: שתי אפליקציות המוניות הגדולות בסין התמזגו

המיזוג בין קואידי דאשה לדידי דאשה ייצור את פלטפורמת הנסיעות במובייל הגדולה בסין; "תוצאה של רצון גדול לעצור את הדימום שנוצר כתוצאה מהתחרות הרצחנית בשוק"

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

שתי אפליקציות המוניות הגדולות בסין, שנתמכות בנפרד על ידי עליבאבא וטנסנט, הודיעו על מיזוג שיסייע להן להתמודד עם התחרות הגוברת.

קואידי דאשה השלימה מיזוג עם דידי דאשה, לפי הודעה משותפת של שתי החברות ביום שבת, שלא ציינה את שם החברה המאוחדת. תדרוך על המיזוג ייערך בתום סוף השבוע הארוך של ראש השנה הסינית, שיתחיל ב-18 בפברואר. 

העסקה תיצור את פלטפורמת המובייל הגדולה בסין לתחבורה מקומית עבור משתמשים, מסרו החברות, שעה שהרגולטורים במדינה מנהלים מאבק נגד אפליקציות הנסיעות, כולל אובר האמריקאית. משרד התחבורה אסר בחודש שעבר על רכבים פרטיים לפעול כמוניות.

״המיזוג הוא תוצאה של רצון גדול מצד משקיעים בשתי החברות לעצור את הדימום שנוצר כתוצאה מהתחרות הרצחנית בשוק״, אמר דקסטר צ׳ואנויי לו, מנכ״ל קואידי דאשה. החברה הממוזגת גם תשקול תכנית להנפקה, מסר לו.

כבישים בשנחאי
כבישים בשנחאיצילום: Bloomberg

המיזוג מגיע פחות מחודשיים לאחר שבאידו, בעלת מנוע החיפוש הגדול בסין, רכשה נתח באובר. עם יותר מ-500 מיליון איש בסין המשתמשים בטלפונים סלולריים כדי לגשת לרשת, שלושת חברות האינטרנט הגדולות במדינה מגבירות את התחרות כדי להציע שירותים ולזכות בלקוחות.

קואידי מחזיקה ב-54.4% משוק הזמנת המוניות בסין עם יותר מ-200 מיליון משתמשים ב-358 ערים במדינה, כולל הונג קונג, מסרה החברה. קואידי התחרתה עם דידי בערים סיניות רבות בשנתיים האחרונות, והציעה סובסידיות הן לנהגי מוניות והן לנוסעים כדי למשוך עוד משתמשים. קואידי, שמשקיעיה כוללים את עליבאבא וסופטבנק ביפן, גייסה בחודש שעבר 600 מיליון דולר ממשקיעים כולל סופטבנק, עליבאבא וטייגר גלובל מנג׳מנט - מימון שהעניק לחברה שווי שוק של 2 מיליארד דולר.

טנסנט, המשקיעה בדידי, תהיה בעלת המניות הגדולה בחברה המשותפת, שעשויה להיות בעלת שווי שוק של 6 מיליארד דולר, מסרו אנשים בעלי מידע בנושא ב-13 בפברואר.

לו ומנכ״ל דידי ווי שנג יתמנו למנכ״לים משותפים של החברה החדשה, לפי ההודעה המשותפת. החברה תפעל תחת שני המותגים בנפרד, נמסר בהודעה.

״אנחנו מודים לעליבאבא ולטנסנט שהניחו בצד את האינטרסים העסקיים השונים שלהן כדי לגרום לזה לקרות״, מסר שנג במזכר פנימי נפרד שפורסם ב-sina.com

דידי החלה את תכניות המיזוג בשנזן ב-21 בינואר, במטרה להשלים את המגעים לפני ולנטיינז דיי, מסר שנג. ״ועשינו את זה תוך 22 יום בלבד״, ציין. ״זוהי מתנת ולנטיינז דיי לעם הסיני והמסע הגדול שלנו רק מתחיל מכאן״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker