גולן טלקום מצמצמת את פרישת האנטנות - בניגוד לתנאי הרישיון

החברה פירקה כ-500 אנטנות, דבר שחוסך לה כ–75 מיליון שקל בשנה ■ גולן טלקום צפויה למזג את הרשת שלה 
עם זו של סלקום, אך טרם קיבלה אישור לכך ■ פירוק האנטנות לא פוגע בכיסוי של גולן

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיתי זיו

גולן טלקום מפרקת את רשת האנטנות שלה במהירות - כך עולה מנתונים חדשים שהופיעו באתר המשרד להגנת הסביבה. בשלב זה לגולן יש 207 אתרי שידור פעילים. משמעות הנתונים היא כי גולן פירקה כ-500 אנטנות בחצי השנה האחרונה, שכן על פי הדיווח הקודם למשרד, לחברה היו בקיץ כ-690 אנטנות פעילות. פירוק האתרים לא ישפיע על לקוחות החברה, מאחר שהיא נודדת על רשת סלקום במקומות בהם אין לה כיסוי עצמאי.

האסטרטגיה הזו מאפשרת למנכ"ל החברה, מיכאל גולן, לחסוך כסף. עלות התפעול של אתר אנטנות מוערכת בכ-150 אלף שקל בשנה. פירוק 500 אתרים חוסך לגולן כ–75 מיליון שקל בשנה.

פירוק האתרים של גולן טלקום מנוגד לתנאי הרישיון של החברה, שהתחייבה לכסות 20% משטח המדינה בתוך שנתיים, ו-40% משטח המדינה בתוך ארבע שנים ממועד קבלת הרישיון, שהתקבל ב-2011. משמע, גולן טלקום אמורה להמשיך ולעבות את הרשת שלה - ולא להיפך. רשת סלולרית בפרישה ארצית מלאה כוללת כ-3,000-2,500 אתרים. לשם השוואה, HOT מובייל, שזכתה לרישיון כמה חודשים לפני גולן, מפעילה 1,540 אתרים ברחבי המדינה - והחברה ממשיכה לבנות אתרים חדשים.

מיכאל גולןצילום: מוטי מילרוד

גולן טלקום זכתה לאחרונה בתדר לדור 4, ויש לה הסכם להקמת רשת משותפת עם סלקום. לכן, גולן מעדיפה לצמצם ככל הניתן את רשת דור 3 שלה, ולשמור את תקציב ההשקעות לדור הבא. אלא שהסכם שיתוף הרשתות בין סלקום לגולן טלקום נמצא עדיין בהליכי אישור אצל הממונה על ההגבלים העסקיים ומשרד התקשורת. סביר להניח כי ההסכם יאושר בסופו של דבר - שכן הרגולציה בישראל נוטה לעודד הסכמי שיתוף רשתות במטרה לצמצם את מספר מוקדי הקרינה בישראל, וכן משום שההסכם חיוני לשתי החברות.

בראיון שהעניק לאחרונה מיכאל גולן ל-TheMarker אמר כי "גם אחרי הסכם שיתוף רשתות - היקף ההשקעות שלנו בשנים הקרובות, בדור 3 ודור 4, הולך להיות גדול ממיליארד שקל".

ממשרד התקשורת נמסר בתגובה: "המשרד, במסגרת בדיקותיו השגרתיות, מכיר את הנושא - והנושא נמצא בבדיקה".

מגולן טלקום לא נמסרה 
תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום