הרגולטור שהתיר לחברת החשמל להקים את מיזם 
הסיבים האופטיים - ימונה ליו"ר המיזם

חברת הסיבים האופטיים IBC מינתה ליו"ר את דורון כהן, שהוביל ב–2010 את האישור שניתן לחברת החשמל להחזיק ב–40% ממניותיה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ארבע שנים לאחר שהוביל להקמת מיזם התקשורת של חברת החשמל, ימונה מנהל רשות החברות הממשלתיות ומנכ"ל האוצר לשעבר, דורון כהן, ליו"ר המיזם. חברת הסיבים האופטייים IBC, שבבעלות חברת החשמל (40%), ויה אירופה השוודית (30%) וקבוצת משקיעים פרטית (30%), הודיעה אתמול על מינויו של כהן לתפקיד.

כהן יחליף את זאב גולדברג, שכיהן כיו"ר המיזם מאז הקמתו, לפני שלוש שנים, ונימק את פרישתו ברצון להתמקד בעסקיו הפרטיים.

כהן ייכנס לחברת הסיבים בימים לא קלים, נוכח עיכובים בלוח הזמנים לפרישת הרשתות שלה, הצטרפות אטית של לקוחות, בעיית נטישה - וסכסוך משפטי עם אחת מבעלי המניות (חברת טמרס).

"למרות האתגרים המרובים, חברת IBC הצליחה לייצר מהפך אמתי בשוק תשתיות האינטרנט", אמר גולדברג הפורש. כהן הוסיף כי "חברת IBC נמצאת בתנופה ותמשיך במגמה זו כדי להשיג את המטרה - הבאת מהפכת הסיבים האופטיים לתושבי ישראל".

מנכ"ל אנלימיטד, דני לאובר (מימין), יו"ר ויה אירופה, ג'ונאס בירגרסון, שר התקשורת לשעבר, גלעד ארדן. יו"ר חברת החשמל, יפתח רון-טל ויו"ר IBC, זאב גולדברגצילום: מוטי מילרוד

ב–2010 ליווה כהן את הוויכוחים הקשים שניטשו סביב כניסת חברת החשמל לשוק התקשורת - במטרה להקים תשתית תקשורת נייחת בסיבים אופטיים לשירותי אינטרנט וטלקום - אף שתיקונים שהוכנסו לחוק משק החשמל הגבילו את האפשרות של החברה לפעול בתחומים החורגים מפעילות הליבה שלה.

התיקונים לחוק אושרו ב–2007 על ידי הממשלה, כאמצעי לחץ על ועד העובדים וההנהלה לקידום תוכנית התייעלות ושינוי מבני בחברה. לכן, הסכמת הממשלה להחרגת מיזם התקשורת התפרשה כהתרופפות הלחץ על החברה.

בלחץ משרדי ראש הממשלה והתקשורת, שדחפו להגברת התחרות בענף התקשורת, הותר לבסוף להקים את IBC. במקביל דאגו יתר הרגולטורים לסגור את הפרצות שעלולות היו לאפשר סבסוד צולב בין פעילות חברת החשמל למיזם החדש.

מינויו של כהן לתפקיד נעשה בתמיכה של 70% מבעלי המניות. לפי הערכות, מי שהתנגדה למינוי היתה ויה אירופה, שתמכה ככל הנראה במועמד אחר מטעמה. לפיכך נהנה כהן מתמיכת חברת החשמל במינויו, כמו גם מתמיכתם של קבוצת המשקיעים שעליהם נמנים טמרס של פויו זבלדוביץ', האחים זיסאפל, רפק ובאטמ.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום