פרטנר רוצה להשקיע חצי מיליארד שקל במיזם הסיבים האופטיים IBC

חברות הסלולר רואות ב-IBC הזדמנות לתשתית שלישית בישראל - שתאפשר להן להתחרות בדואפול של בזק ו-HOT

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פרטנר מעוניינת להשקיע עד 500 מיליון שקל במיזם הסיבים האופטיים IBC. בכירים מהחברות נפגשו לדון בעניין, והוא נבחן גם מול גורמי הרגולציה. עם זאת, הדרך להשקעה בפועל עוד ארוכה.

בחודשים האחרונים פורשת IBC סיבים אופטיים לבתי לקוחות בבאר שבע, ברעננה ובטירת הכרמל. עם זאת, אף ספקית אינטרנט גדולה לא בחרה לרכוב על התשתית החדשה, מגוון השירותים מוגבל והמחיר אינו נמוך. כפועל יוצא, גם בקרב לקוחות שלקחו את השירות להתנסות של חודש, שיעורי הנטישה גבוהים, ובסך הכל מנויים לשירות מאות בודדות של לקוחות. בעלי המניות בחברה התחילו לאבד סבלנות. אחת החברות שלה מניות בחברה, טמרס, אף תבעה את IBC.

במקביל, חברות הסלולר רואות ב–IBC הזדמנות לתשתית שתאפשר להן להתחרות כשוות מול דואפול התשתיות של בזק ו–HOT. בעבר עלה על הפרק רעיון שחברות הסלולר ישקיעו במיזם ויקבלו בו אחזקות, אך זה נדחה על ידי הרגולציה. לחברות הסלולר יש לא רק כסף ש-IBC זקוקה לו, אלא נכס נוסף בדמות מיליון לקוחות אינטרנט (012 סמייל ו-013 נטוויז'ן).

עבודות תשתית של IBC ברעננה

פרטנר הציעה שני מתווים להשקעה - תמורת מניות ב–IBC, או בהסכם החכרה ארוך טווח של חלק מרשת הסיבים. פרטנר אינה דורשת בלעדיות מחברת הסיבים - ואין לה התנגדות שגם סלקום תיכנס להשקעה דומה ב–IBC.

יתרה מזאת, הנושא נבדק מול המדינה. נעשתה פנייה מצד החברות למשרד האוצר ושם התחילו לבחון את הרעיון. באוצר לא מתנגדים קטגורית להצעה, אך חשוב למדינה לוודא שגם אחרי השקעה, תשתית הסיבים תהיה זמינה לכל חברות התקשורת בארץ. גם אם המדינה תשתכנע, נדרש שינוי חקיקה כדי להפוך את ההשקעה לאפשרית.

מפרטנר נמסר בתגובה: "פרטנר אינה מתייחסת לעניינה העסקיים". מ–IBC נמסר בתגובה: "חברת הסיבים האופטיים מסיימת שנה מוצלחת בתחילתו של מהלך פרישה רחב בגוש דן של תשתית האינטרנט המהיר בעולם, בהמשך לפרישה שנעשתה בבאר שבע. מבלי להיכנס לנושאים עסקיים, אנו נמשיך גם ב–2015 להביא את מהפכת הסיבים האופטיים לתושבי ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום