נתניהו הוא יריב עסקי - לא רק פוליטי

"ידיעות אחרונות" ישמח לראות את ביבי בחוץ, ולחזור למעמדו המונופוליסטי

אמיר טייג

אם יש מוטיב אחד המחבר בין כל הפולטיקאים שמקבלים בית חם ב"ידיעות אחרונות" זהו פוטנציאל הנזק שלהם לראש הממשלה היוצא, בנימין נתניהו. ימנים, שמאלנים, דתיים, חילוניים, מושחתים או רפורמטורים, כל מי שיכול לקדם את החלפת נתניהו - ת'פאדל.

ייתכן שנוני מוזס רואה את טובת המדינה מול עיניו, אך טובתו המסחרית מסילוק נתניהו בולטת מדי כדי להתעלם ממנה. נתניהו ו"ישראל היום" - חד הם. אם נתניהו יסולק מראשות הממשלה, עשוי להסתלק עמו המתחרה העסקי הגדול של "ידיעות אחרונות" שחתך את הכנסותיו בשבע השנים האחרונות בעשרות אחוזים ודחק אותו ממעמדו המונופוליסטי.

רה"מ נתניהוצילום: אלכס קולומויסקי

ואולם, כמו הפוליטיקה עצמה, פוטנציאל הנזק שמגלמים הפולטיקאים לשלטון נתניהו הוא דבר חמקמק. יום אחד נפתלי בנט הוא שנוא נפשה של שרה נתניהו, ויום אחר הוא בעל ברית של בעלה ונעלם מההצבעה על החוק להגבלת "ישראל היום". יום אחד אביגדור ליברמן הוא חלק ממפלגתו של נתניהו, ויום אחר הוא יריב שעשוי להפילו. בהתאם לשינויים הפוליטיים גם "ידיעות" משנה את סדרי העדיפויות. בשם ערך ה"איזון" החמקמק כולם יקבלו ליטוף או סטירה בהתאם למיקומם היחסי לנתניהו.

גם אם ננכה את אובססיית נתניהו, והרצון העז לסגור את "ישראל היום", מערכות היחסים המורכבות שמנהל "ידיעות אחרונות" עם הפוליטיקאים מניבות לו כנראה גם ערך מסחרי. לאחר הבחירות, כאשר הפוליטיקאים המועדפים מתיישבים על כס המיניסטר, חלקם מקבלים לידיהם תקציבי פרסום לא מבוטלים. בדיקה של "העין השביעית" מראה כי "ידיעות אחרונות" הוא גוף הפרסום המועדף על משרדי הממשלה, אף שאינו העיתון הנפוץ ביותר, ומחיר המודעות אצל המתחרה "ישראל היום" נמוך יותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker