אולי יעניין אתכם גם: אאוטבריין חתמה על חוזה ענק עם קבוצת מגזיני "טיים"

מנכ"ל אאוטבריין: "אנו נרגשים להכריז על שיתוף הפעולה עם Time, ומאמינים שחברות מתקדמות וחדשניות מסוג זה הן אלה שמניעות את תעשיית המדיה הדיגיטלית" ■ אאוטבריין הוקמה ב-2006 וגייסה עד היום כ-100 מיליון דולר

אמיתי זיו
אמיתי זיו

חברת אאוטבריין (Outbrain) הישראלית מדווחת על חוזה ענק שלה עם קבוצת מגזיני Time. טיים היא מקבוצות המדיה הגדולות בעולם עם פלטפורמות כמו Sports Illustrated, ו-Food & Wine. אאטובריין השיגה חוזה בלעדי ורב שנתי עם קבוצת טיים, ודחקה החוצה שחקניות אחרות שעבדו עמה עד כה. אאוטבריין תספק פלטפורמה המלצות תוכן לגולשים (אותם ריבועים בתחתית הכתבה). המודל העסקי הוא שחלק מהפניות התוכן הן לגופים משלמים - כלומר פרסומת, מה שמייצר הכנסות לבעל התוכן. סך הכל צפויה טיים להכניס בעקבות החוזה כ- 100 מיליון דולר. אאוטבריין מקבלת נתח מכל הכנסה, המוערך בשוק בכ-30%.

מטיים נמסר: "טיים מספקת תוכן איכותי לקהל קוראים נאמן, המתאפיין ברמת עניין ומעורבות גבוהה. בשנה האחרונה צמחה טיים באופן משמעותי, וכיום מתגאה ביותר מ-6 מיליארד צפיות בעמודי תוכן מדי רבעון, וב-131 מיליון משתמשים ייחודיים לחודש בכל העולם. טיים גם הגדילה את היקף הצפייה הישירה בתכני הווידיאו שלה בשיעור של למעלה מ-200 אחוז מדי שנה".

ירון גלאי, מנכ"ל אאוטבריין צילום: נועם גלאי

ירון גלאי, אחד המייסדים של אאוטבריין מנכ"ל החברה: "אנו נרגשים להכריז על שיתוף הפעולה עם טיים, ומאמינים שחברות מתקדמות וחדשניות מסוג זה הן אלה שמניעות את תעשיית המדיה הדיגיטלית כיום. אאוטבריין, אשר יצרה את תחום המלצות התוכן ומובילה אותו, התפתחה להיות פלטפורמה המשרתת את כל הצרכים של יצרני התוכן -  עסקיים, עריכתיים ומוצריים, וזאת תוך שמירה על צרכי הקוראים".

אאוטבריין הוקמה ב-2006 ופועלת ממטה החברה בניו יורק וממשרדים נוספים בעולם, כולל אנגליה, צרפת, ישראל, אוסטרליה, סינגפור ויפן. מרכז הפיתוח של החברה ממוקם בישראל. החברה גייסה עד היום כ-100 מיליון דולר ובין משקיעיה הגדולים נמנות הקרנות לייטספיד, כרמל ונצ'רס, ג'מיני, גלנרוק, אינדקס, הרבורווסט ורודיום. אאוטבריין מספקת כיום יותר מ-190 מיליארד המלצות תוכן בחודש ליותר מ-561 מיליון גולשים ייחודים בעולם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker