ממשיכה לצמצם: ריטליקס מפטרת 180 עובדים

לאחר שפיטרה 60 עובדים בקיץ, NCR שרכשה את ריטליקס מפטרת 180 עובדים נוספים ■ מהלך הפיטורים הנוכחי הוא חלק ממהלך התייעלות רוחבי בחטיבה הקמעונאית של NCR אליה משתייך גם המרכז בישראל שעוסק בפיתוח תוכנה

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים7
ענבל אורפז

NCR האמריקאית, שרכשה את ריטליקס הישראלית ב-2012, תזמן 170-180 עובדים ברעננה לשימוע לקראת פיטורים. הצמצום הנוכחי מגיע לאחר שבקיץ החברה כ-60 עובדים נוספים.

הפיטורים בקיץ היו בסופו של דבר פחות נרחבים מכפי שדווח תחילה. כיום מעסיק המרכז ברעננה, בניהולו של אלי רוזנר, כ-1100 עובדים. מ-NCR נמסר כי "כמדיניות, החברה אינה מגיבה על שמועות או ספקולציות".

הפיטורים בקיץ נבעו מכך שרשת הקמעונאות האמריקאית טרגט צמצמה את ההסכם עם ריטליקס במסגרתו היתה אמורה להפרש התוכנה ריטליקס 10 בסניפי הרשת.

פיטורין
פיטורין

מהלך הפיטורים הנוכחי הוא חלק ממהלך התייעלות רוחבי בחטיבה הקמעונאית של NCR אליה משתייך גם המרכז בישראל שעוסק בפיתוח תוכנה. החברה דיווחה בדו"חותיה הרבעוניים האחרונים שהתפרסמו בחודש שעבר כי הפעילות הקמעונאית לא עמדה בציפיות החברה.

ריטליקס, שנרכשה על ידי NCR, סיפקה שירותי תוכנה לרשתות קמעוניות גדולות, סופרמרקטים, חנויות נוחות, תחנות דלק, רשתות פארם וחנויות כלבו. ב-2012 רכשה NCR את הפעילות של ריטליקס, שהיתה בבעלות קרן פימי של ישי דוידי וקבוצת אלפא שהוקמה על ידי יוצאי אמדוקס, לפי שווי של 800 מיליון דולר בעסקת מזומן. בעקבות הרכישה הועבר ל-NCR  החוזה של ריטליקס עם רשת טרגט דומסטיק בקנדה שכלל 2200 חנויות שהתבסס על תוכנת ריטליקס.

NCR היא חברה אמריקאית שרוב פעילותה בתחום הכספומטים והשירותים הנילווים להפעלתם. בנוסף החברה מוכרת מוצרים פיזיים כמו קופות רושמות לרשתות מזון או איצטדיונים.

NCR מעסיקה 26 אלף עובדים בכ-100 מדינות, כמחיצתם בארה"ב. בשנים האחרונות החברה צמחה והרחיבה את פעילותה בעקבות שורת רכישות בעיקר של חברות בתחום התוכנה בו שולי הרווח גבוהים יחסית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker