הכל כלול גם בחו"ל: גולן טלקום השיקה חבילת חו"ל ב-0 שקלים

מנכ"ל גולן טלקום: "זה מהלך חברתי שתומך בהוזלת יוקר המחירים במדינת ישראל - 5 מיליארד שקל של חיסכון שנתי" ■ החברה תספק את כל שירותי החו"ל - שיחות, SMS וגלישה ללא תוספת תשלום - במסגרת התשלום החודשי הרגיל לחברה

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

חברת גולן טלקום הודיעה היום (ג') על "ביטול השיחות מחו"ל". החברה תספק את כל שירותי החו"ל - שיחות, SMS וגלישה ללא תוספת תשלום - במסגרת התשלום החודשי הרגיל לחברה.

מדינות מערב אירופה וכן יעדים במזרח אירופה ייכללו בחבילה, אך ארה"ב אינה כלולה בה עדיין. סך הכל כלולים כעת 16 יעדים לחו"ל, אך גולן הבטיח כי "נמשיך להגדיל את חבילת גולן טלקום - הכל כלול גם בחו"ל". זה לא מבצע, זה סטנדרט חדש. המוצר החדש נוגע רק ללקוחות גולן טלקום בחבילת ה-99 שקל לחודש, ולא נוגעת ללקוחות בחבילות זולות יותר. כמו כן, החבילה אינה תקפה ללקוחות שנמצאים במחיר מבצע וייתכן וחלק ממטרת ההשקה היא לעודד לקוחות במבצע לעבור לתשלום המלא. הגבלה נוספת היא שהחבילה היא ל-45 ימים בשנה קלנדרית - לא משנה אם ברצף או בנפרד.

מיכאל גולן, מנכ"ל החברה, הסביר את הרקע למהלך, "לפני 25 חודשים יצאנו לשוק עם פצצה - פצצה של טון אחד. היום אנחנו יוצאים עם פצצה של עוד טון. ההישג היחיד של המחאה החברתית הוא ההוזלה של מחירי הסלולרי. לא הרבה זמן עבר מאז שיצאנו לדרך, אנחנו עם 550 אלף לקוחות וזה אומר לא רק להוזיל מחירים של החשבון שלך אלא זה מהלך חברתי שתומך בהוזלת יוקר המחירים במדינת ישראל - 5 מיליארד שקל של חיסכון שנתי".

גולן המשיך ואמר כי "היום נוסיף כמה מיליארדים לחיסכון. איפה אנחנו עדיין פראיירים? בחו"ל! אני צריך לממן את החופשות של הטייקונים. למה כשנוסעים לחו"ל יש תשלום חד פעמי - קנס. בכל החברות זה אותו דבר. גם HOT מובייל מעתיקה מהחברות הגדולות עם תשלום חד פעמי, והם אומרים שהם מובילים את התחרות. עובדתית זה לא נכון. בשביל כמה ימים בחו"ל הסלולרי עולה 500-300 שקל. גם משרד התקשורת מנסה לטפל את במחירים בחו"ל. אבל אנחנו לא רוצים להוריד את המחיר לחו"ל - אנחנו מבטלים אותו".

המדינות בהן חבילת חו"ל תקפהצילום: גולן טלקום

אורי ליכט, מבית ההשקעות IBI: לגולן טלקום יתרון יחסי משמעותי על חברות הסלולר הגדולות בכל הקשור לשירותי נדידה בחו"ל ובמיוחד באירופה. זאת כיוון שהוא נהנה מקשריו של בעל השליטה ומהחוזים הטובים שיש לחברת איליאד, החברה שבבעלות גזבייה ניאל הצרפתי, מבעלי גולן טלקום.

השאלה הגדולה היא כיצד יגיבו חברות הסלולר. אם הן לא ייכנסו למלחמת מחירים בגזרת חו"ל אפשר יהיה להכיל את המבצע הזה עם פגיעה מינמלית. אך במידה ואחת החברות תחליט שהיא מגיבה, כפי שהיה עד כה בכל מבצע של גולן, הרי שצפויה לנו מלחמת מחירים חוזרת ולא מן הנמנע שנראה את המבצעים הללו גולשים גם לחבילות זולות בהרבה.

שוק נדידת הנתונים הסלולריים בישראל נותר עדיין ללא תחרות. מדובר בענף שמגלגל 2-1 מיליארד שקל בשנה. בשבועות האחרונים, משרד התקשוורת נדרש לסוגיה ופירסם שימוע, שנועד לאפשר ללקוחות לבחור ספק חו"ל שאינו בהכרח חברת הסלולר שלו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker