מיזם "עברית" משיק אפליקציה לאייפון ולאנדרואיד: כמה יעלה ספר לסמארטפון?

לפי הודעת החברה, בעלי הסמארטפונים יוכלו להוריד את האפליקציה בחינם ולרכוש במחיר אטרקטיבי ממגוון של למעלה מ-2,500 ספרים בקטגוריות השונות

אמיתי זיו

מיזם "עברית" (e-vrit) הודיע היום (ד') ישיק אפליקציה סלולרית לסמארטפונים אנדרואידים ול-iOS. עברית הוא מיזם הספרים הגדול בישראל, הכולל כ-2,500 כותרים מהוצאות שונות ביניהן ידיעות ספרים, כתר, עם עובד, הספריה החדשה ועוד. עד כה, אפליקציית עברית היתה זמינה לטאבלטים ולמחשבים נייחים בלבד, וכעת היא תהיה זמינה לכל סמארטפון מה שעשוי להגדיל את קהל המשתמשים בה בצורה משמעותית.

מהחברה נמסר: "מיזם 'עברית-ספרים דיגיטליים', שאפשר עד כה רכישה וקריאה של ספרים דיגיטליים בטאבלטים, משיק לראשונה בישראל אפליקציה לקריאת ספרים בסמארטפון. בעלי הסמארטפונים יוכלו להוריד את האפליקציה בחינם מחנות וליהנות ממגוון של למעלה מ-2,500 ספרים בקטגוריות השונות במחירים אטרקטיביים.

"קריאת ספרים באמצעות הסמארטפון תהפוך את תהליך הקריאה הדיגיטלית לנוח, קל וזמין יותר תשמור על יתרונות אפליקציית הטאבלט ותאפשר בין היתר להגדיל ולהקטין את האותיות, לסמן סימניות ולהתאים את בהירות המסך לנוחות הקורא. שיפור חדש שנוסף לאפליקציה הינו האפשרות לסנכרן כל ספר בין המכשירים השונים הנמצאים בבעלות המשתמש, דבר אשר יקל על המשתמשים לבחור באמצעי הקריאה לפי נוחיותם ונגישותם בכול זמן נתון, ולהמשיך לקרוא ממכשיר אחד בדיוק מאותה נקודה שבה עצר הקורא במכשיר אחר".

קטגוריית הספרים הדיגיטליים בישראל נמצאת בפיגור גדול ביחס למה שקורה בעולם ובמיוחד בארה"ב. יש לכך מספר סיבות, ביניהן הבעלות המשותפת של חנויות ספרים על הוצאות ספרים וכן שמרנות מצד המו"לים. סיבה נוספת קשורה לשמירת שבת מצד קהל קוראים גדול - הדתיים הלאומיים.

אפליקציית עבריתצילום: צילום מסך

לאחרונה הנושא מקבל תאוצה כלשהי בישראל, הרבה בזכות מיזמים עצמאיים כמו Booxilla ואינדיבוק. הרבה הוצאות, קטנות בדרך כלל, החלו לאחרונה להתנסות בדיגיטל, מתוך הבנה ששם נמצא עתיד הקריאה. ההבדל בין עברית לבין המיזמים העצמאיים הוא שבעברית יש הגנה יותר קשיחה על זכויות היוצרים באמצעות מנגנוני אבטחה (DRM) ולכן הקריאה בספרי "עברית" היא רק בתוך אפליקציות של החברה. המיזמים העצמאיים מאפשרים ללקוח בעלות על קובץ הספר (קובץ מסוג EPUB) וקריאה מכל אמצעי. מחירי הכותרים בעברית נעים בין 36 ל-42 שקל לכותר. בבוקסילה ואינדיבוק אפשר למצוא כותרים גם במחירים של 30-20 שקל.

הדיגיטל מאפשר להציע מחירים זולים יותר לקורא עקב עלויות הפקה נמוכות, ומשום שחוק הסופרים מאפשר למו"ל לקבוע מחיר קטלוגי שונה לכותר דיגיטלי ממחיר כותר מודפס. למרות העלות הנמוכה, בדיגיטל התמורה למחבר גבוהה יותר, משום שהוא עוקף את החוליה הכי יקרה בשרשרת - דואופול סטימצקי וצומת ספרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker