אמיתי זיו

הכירו את Lingua.ly - פלטפורמה שלמה ללימוד שפות, המותאמת לעולם הדיגיטלי ומשתמשת בכלים של משחק על מנת לשנן מילים משפות זרות.

בפשטות, מדובר בכלי שמאפשר במהלך הגלישה באינטרנט, "לאסוף" מילים בשפה זרה ולהתאמן עליהן. Lingua.ly מאפשרת לסמן מילים ולקבל תרגום מיידי שלהן, אבל זו רק ההתחלה - לאחר מכן יכול המשתמש לתרגל אותן, לשחק משחק זיכרון בכרטיסיות מילים, והפלטפורמה אף מציעה לו מאמרים אחרים שהמילים שבחר נמצאות בהן.

Lingua.ly פועלת כתוסף לדפדפן, כאתר וכאפליקציה סלולרית כך שהיא נוכחת בכל מדיום של החיים הדיגיטיליים של המתמש.

"הקמנו את החברה לפני כמעט 3 שנים", מספרת היזמת אורלי פורמן. "אני והשותף שלי יאן התעניינו שנינו בשפות זרות, כל אחד מכיוון אחר. באקדמיה זה היה תחום המחקר שלי, איך אנשים לומדים שפה. מה שקורה כבר מאות שנים, זה שאנשים יושבים בשיעורים ומספר גדול של תלמידים מקשיב למורה. זו אינה חוויה אישית והיא גם לא מותאמת לעולם הדיגיטלי. העולם משתנה - חווית הקניות, הדרך בה אנחנו צורכים חדשות אחרת לגמרי בזכות האינטרנט, אז הגיע הזמן שגם לימוד השפות יהיה מותאם אישית.

Lingua.ly משתמשת בידע הקיים ברשת, על מנת ללמד אנשים שפות. המערכת מציעה מילון חכם לגולשים, באמצעותו הם אוספים מילים חדשות מכל דף אינטרנט (כולל אתרי חדשות, אימייל, פייסבוק, ועוד). תוך כדי גלישה מעריכה התוכנה את אוצר המילים הקיים של הלומד, עוזרת לו לתרגל את המילים החדשות שלמד ומוצאת תכנים מרחבי הרשת המתאימים לרמתו, אוצר המילים העכשווי שלו, ולמילים שהוא צריך לתרגל.

יש לציין שהיישום מתאים במיוחד ללימוד אוצר מילים ופחות עבור תחביר, אבל בחברה מסבירים כי המילים תמיד מוצגות כחלק במשפט וכך ניתן ללמוד את התחביר "על הדרך", כפי שעושים ילדים. "נכון לעכשיו Lingua.ly תומכת ב-6 שפות: אנגלית, צרפתית, רוסית, ספרדית עברית וערבית, אבל בגלל שזו פלטפורמה אוטומטית, היכולת שלנו להוסיף שפות נוספות היא קלה מאד", מסבירה פורמן.

פרסים בתחום החינוך

ד"ר אורלי פורמן התמחתה באספקטים הפסיכולוגיים של לימוד שפות זרות וסיימה דוקטורט בפסיכולוגיה קוגניטיבית (בהקשר לימוד שפות זרות) באוניברסיטת סטנפורד. שותפה לפרויקט הוא ד"ר יאן אימלס, ישראלי יליד גרמניה, בוגר תואר ראשון ושני בפיסיקה תאורטית באוניברסיטת קיימברידג' ובוגר דוקטורט בהצטיינות ממכון וויצמן בביולוגיה חישובית.

Lingua.ly זכתה בתחרות The challenge Cup שנערכה בוושינגטון במאי השנה, בקטגוריית חינוך. קודם לכן, זכתה lingua.ly בשלב המוקדמות שנערכה בתל-אביב.

בקרוב תשתתף החברה בתחרויות נוספות. בשנה הקרובה Lingua.ly צפוייה להשתלב במספר ספרים דיגטליים של מט"ח ללימוד שפה.

החברה מעסיקה 9 עובדים וגייסה עד כה 800 אלף דולר ממשקיעים פרטיים, ביניהם אודי נצר, שי רפאלי ושאול שלח. נכון לעכשיו כל החוויה של Lingua.ly היא חינמית אך בעתיד החברה מתכננת להתחיל לגבות כסף על מוצרי פרימיום.

צילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker