נקסוס חתמה על מזכר הבנות לרכישת מניות עדן תמורת כ-27% ממניותיה

על בעלי המניות בפוינטר שהסכימו לעסקה נמנים פלאפון, קוקה קולה, פולאר תקשורת וחברה מקבוצת אי.די.בי; העסקה היא חלק מאסטרטגיית הצמיחה שאימצה החברה לאחר רכישת השליטה בה ע"י DBSI

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חברת נקסוס טלוקשיין חתמה על מזכר הבנות עם בעלי המניות העיקריים של חברת פוינטר מבית עדן טלקום, על רכישת מניותיהם בפוינטר תמורת הקצאת מניות ואופציות של נקסוס. היענות מלאה להצעה תקנה להם אחזקה של כ-27% ממניות נקסוס, בדילול מלא.

בעלי המניות הגדולים בפוינטר, שהביעו את הסכמתם לעסקה, מחזיקים כל אחד בכ-20% מהחברה והם כוללים את: פלאפון, קוקה קולה, פולאר תקשורת וחברה מקבוצת אי.די.בי. לפני ביצוע העסקה נקסוס מחזיקה בכ-14% ממניות פוינטר.

עפ"י הצעת נקסוס לבעלי מניות פוינטר, כל אחזקה של 30% במניות פוינטר תקנה אחזקה של 9% במניות נקסוס, בדילול מלא. העסקה מותנית בקבלת אישורים שונים, ובכלל זה אישור של הממונה על ההגבלים העסקיים, בנקים ואסיפת בעלי המניות של נקסוס.

פוינטר מפעילה בישראל חבילת שירותים מבוססי איתור בנוסף לפתרון מיגון כולל למניעת גניבת כלי רכב. בנוסף מחזיקה החברה בכ-40% מההתקנות של מערכות האיתור בשוק הישראלי. לפוינטר רשת תקשורת בכיסוי ארצי המבוססת על טכנולוגית נקסוס. מספר לקוחותיה מסתכם כיום בכ-50 אלף.

רכישת פוינטר היא חלק מאסטרטגיית הצמיחה האנכית של נקסוס, שאומצה לאחר רכישת השליטה בה ע"י קבוצת DBSI באפריל 2003. במסגרת אסטרטגיה זו פועלת החברה להרחבת השקעותיה בחברות המספקות שירותים מבוססי מיקום.

מנכ"ל נקסוס, אריק אבני מסר: "פוינטר מצטרפת ל-RACSAT, החברה הבת שלה בארגנטינה המשרתת 20 אלף מנויים. הידע והניסיון של פוינטר בראשות גיורא ענבר יתרמו ליכולתנו להקים חברות הפעלה נוספות בחו"ל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker