אטוקס ביו של חברת מסחור הטכנולוגיה באוניברסיטה העברית גייסה 23 מ' ד'

החברה גייסה גם 8 מיליון דולר מקרנות ■ לפני סבב הגיוס הנוכחי אטוקס ביו קיבלה מענקים מהממשל והצבא האמריקאי של מעל ל-12 מיליון דולר

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ענבל אורפז

חברת אטוקס ביו, המפתחת תרופה לטיפול בזיהומים קשים, הודיעה היום על השלמת סבב גיוס בגודל 23 מיליון דולר. את סבב הגיוס הובילה קרן SR One, קרן ההשקעות של חברת גלקסו סמית' קליין, בשיתוף עם הקרנות אורבימד ישראל ו-Lundbeckfond.

לפני סבב הגיוס הנוכחי, אטוקס ביו, המנוהלת על ידי דן טלמן, קיבלה מענקים מהממשל והצבא האמריקאי של מעל ל-12 מיליון דולר. בנוסף היא גייסה השקעות בסך יותר מ-8 מיליון דולר בעיקר מקבוצת בקר האמריקאית, אספרטה וונצ'רס הבריטית, יישום ואינטגרה הולדינגס, חברת אחזקות של חברת מסחור הטכנולוגיה של האוניברסיטה העברית, להשקעה בחברות ביוטכנולוגיה. אטוקס ביו היא אחת החברות המבטיחות בפרוטפוליו האחזקות של אינטגרה הולדינגס.

אטוקס ביו תשתמש בהון שגייסה כדי להתחיל ניסוי קליני מתקדם ב-AB103,תרופה לטיפול בזיהומים של חיידקים אלימים הגורמים לנמק ברקמות רכות ומעטפת השריר (NSTI), הידועים גם בשם "החיידק הטורף" וכן בזיהומים חריפים אחרים. NSTI הינה מחלה זיהומית נדירה, המתפשטת בגוף במהירות וגורמת להרס רקמות משמעותי ומקיף ולקריסת מערכות. הניסוי צפוי להתחיל במחצית השנייה של שנת 2015.

אטוקס ביו הוקמה בשנת 2003 על ידי יישום, חברת מסחור הטכנולוגיה של האוניברסיטה העברית, וממציאי הטכנולוגיה פרופ' ריימונד קמפפר וד"ר גילה ארד, מהאוניברסיטה העברית. החברה ממוקמת בפארק המדע ברחובות ומעסיקה 5 עובדים.

AB103 פותחה על ידי פרופ' ריימונד קמפפר וד"ר גילה ארד וניתנה ברשיון מיישום, חברת מסחור הטכנולוגיה של האוניברסיטה העברית. בחברה מסבירים שהתרופה הינה פפטיד קצר המווסת את התגובה החיסונית של החולה דרך הרצפטור CD28 ומשפר את יכולת המערכת החיסונית להילחם באופן יעיל יותר בזיהום. התרופה מציגה גישה חדשנית לטיפול בזיהומים חריפים על ידי ויסות המערכת החיסונית של החולה במקום הרג החיידק בלבד. גישה כזו נותנת מענה למספר רחב של זיהומים חיידקים ללא תלות בסוג החיידק ומפחיתה את הסיכון בהתפתחות של עמידות חיידקים לטיפול.

אטוקס ביו השלימה בהצלחה ניסוי הקליני שלב 2 בחולי NSTI. התוצאות הדגימו כי חולים שטופלו ב-AB103 הראו שיפור משמעותי במדדים רבים, התגברו מהר יותר על בעיות בתפקוד איברים פגועים, שהו זמן קצר יותר במחלקה לטיפול נמרץ, נזקקו להנשמה מלאכותית קצרה יותר ולמספר קטן יותר של ניתוחים להסרת הרקמה הפגועה על מנת להחלים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker