מערכת "מסר אישי" מופעלת באשדוד, אולם רק למכשירי סלולר ספציפיים

ההפעלה היא חלקית וניתנת בשלב זה רק למכשירי סמסונג, HTC, סוני ו-LG ורק בעברית, זאת על אף שהמערכת מתוכננת לתמוך גם בשפות אחרות

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מערכת "מסר אישי", להעברת הודעות ישירות לסלולר על נפילת טילים צפויה, מופעלת באופן מבצעי באשדוד, שהיא אחת המטווחות ביותר ברקטות בסבב הלחימה הנוכחי. ההפעלה היא חלקית - רק בעיר אשדוד ורק בעברית (למרות שהמערכת מתוכננת לתמוך גם בשפות אחרות).

הדברים עולים מהודעה שמסר משרד התקשורת לכל מפעילות הסלולר אמש (ה') בזו הלשון: "החל ממחר בשעה 8:00 בבוקר, יתחיל פיקוד העורף לשלוח הודעות 'מסר אישי'. בשלב זה ישלחו הודעות למרחב אשדוד בלבד ובשפה העברית בלבד. פיקוד העורף ביצע שינוי לנוסח ההודעה, ההודעה החדשה מכילה את האזורים בהם נדרש להיכנס למרחב מוגן. נוסח ההודעה: 'אזעקה ב-XXX (בהתאם לאזורים הרלוונטיים), היכנס למרחב מוגן והמתן 10 דקות'. אבקשכם לעדכן את מוקדי השירות על פתיחת השירות, צפוי שיהיה פניות של מנויים שיקבלו את ההודעה או מדוע לא קיבלו את ההודעה". משרד התקשורת מכין את המפעילות לפניות מצד לקוחות באשר לשירות. המכשירים התומכים בו בשלב זה הם: סמסונג, HTC, סוני ו-LG.

מערכת מסר לא הופעלה עד כה מבצעית בישראל, למרות שנתיים של פיתוח והשקעה של 30 מיליון שקל. המערכת, היא נדבך בכל פרויקט ההתראות הצה"לי המכונה "מסר לאומי", בתקציב רב שנתי של 400 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker