"כיפת ברזל נותנת שקט תעשייתי לענף ההיי־טק. גם ברמת היציבות הפיננסית"

בתעשיית ההיי־טק מספרים כי בשבוע האחרון בוטלו ביקורים ופגישות של משלחות שהגיעו מחו"ל על רקע המצב, אך עסקות השקעה 
ורכישה לא נפגעו ■ בכיר בקרן הון סיכון ישראלית: "העניין הביטחוני לא עומד על הפרק בשיחות עם משקיעים"

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ענבל אורפז

בענף ההיי־טק, הפונה לשווקים בחו"ל ומתנהל לעתים כשלוחה של עמק הסיליקון על אדמת ישראל, מנסים לשמור במידת האפשר על השגרה. מרכזי הפיתוח של החברות הרב־לאומיות ממשיכים גם השבוע בעבודה שכוללת שעות עבודה גמישות, מסגרות שהותאמו לילדים ומעט שעות שינה רציפות בכל לילה בין אזעקות.

"זו לא שגרה סטנדרטית", מספר אושרי בן הרוש, מומחה מדעי נתונים ב–EMC ישראל, תושב קרית גת שעובד במרכז המצוינות של EMC בבאר שבע. "ההנהלה מאפשרת לנו גמישות שאתה אנחנו יכולים לתפקד בצורה טובה יותר", מוסיף בן הרוש. לדבריו, אתמול, למשל, הוא עבד ממשרדי EMC בהרצליה, שם נפתחה גם קייטנה לילדי העובדים שנמצאים בקו האש.

"אני לא אקח את הילדים אתי לעבודה אם אין סידור שיספק להם עניין ויאפשר לי לבצע את העבודה בפועל. אשתי ואני מנסים לשמור על איזון - הצוות שלנו עובד בעיקר עם יחידות בארה"ב, אז אם אני יכול אני נשאר בבוקר עם הילדים ומתחיל לעבוד משלוש אחרי הצהריים עד 12 בלילה, אז אשתי חוזרת הביתה", אומר בן הרוש.

צילום: אילן אסייג

לדבריו, "הלקוחות בעולם מודעים למה שקורה בישראל. הם מתחשבים ומבינים ומשתדלים שלא להעלות את זה לדיון כשמשוחחים. מנסים לשמור על שגרת עבודה והתנהלות מול הלקוחות בצורה שהיא שקופה".

גורמים בתעשיית ההיי־טק מציינים כי בשבוע האחרון בוטלו ביקורים ופגישות של משלחות שהגיעו מחו"ל על רקע המצב, אם כי גם בימים אלה ממשיכות להגיע משלחות ממדינות כמו סין או קנדה לביקורי עבודה. בנוסף, גם בתעשייה המקומית לוח הזמנים משתנה בעקבות היעדרות יזמים או עובדים שנקראו לשירות מילואים או שנדרשו להישאר עם ילדיהם שהקייטנות שלהם בוטלו.

משקיעים בסטארט־אפים טוענים כי לא נעצרה הפעילות העסקית וכי עסקות השקעה ורכישה לא נפגעות כתוצאה מהמצב. בתוך כך, יאהו! האמריקאית הודיעה השבוע על רכישת RayV הישראלית. כמו כן, בהמשך השבוע צפויות להיות מושלמות מספר עסקות השקעה בסטארט־אפים ישראליים. משקיעי הון סיכון ישראלים מספרים כי קיבלו במיילים פניות מהמשקיעים הזרים בקרנות שלהם, שהביעו אמפתיה למצבם, אך הם לא הביעו כוונות לעצור את ההשקעות שלהם בישראל.

"המרכיב הביטחוני לא עומד על הפרק בשיחות עם משקיעים. לא נעצר שום תהליך חתימה ולא היתה שום השתהות בגלל המצב הבטחוני", אמר בכיר באחת מקרנות ההון סיכון הישראליות. "כיפת ברזל נותנת שקט תעשייתי גם ברמת היציבות הפיננסית של ישראל", הוסיף.

משקיע ישראלי מקרן אחרת אמר אתמול: "אנחנו כבר מתורגלים - כולם מעמידים פנים שהכל בסדר ודואגים שלא ישמעו שיש אצלנו בלגן, שהצד השני לא ירגיש שאתה צריך לעצור בגלל אזעקה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker