צוק איתן: עלייה של 1% בשליחת סמסים; פי 2 הודעות בווטסאפ

שיעור העלייה בשיחות עומד על 15% לערך ■ חברות הסלולר צפויות לספוג פגיעה בהכנסות הרומינג, כתוצאה מהירידה בתיירות הנכנסת

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

בניגוד למה שאפשר היה לצפות - לא נרשם זינוק משמעותי בשימוש ברשתות הסלולר בימי הלחימה. היקפי העלייה בשימוש בהודעות טקסט, שיחות קול וגלישה סלולרית הם בשיעורים זניחים של כ-1%-2% ליום, כך עולה מנתוני חברת הסלולר שנמסרו. חברות הסלולר כן חוות זינוקים קלים בהיקפי שיחות הקול, נקודתית בעת צבע אדום ומיד אחרי נפילת טילים. שיעור העלייה בשיחות בזמנים כאלו הוא 15% לערך.

לעומת השירות הסלולרי, במהלך ימי הלחימה מככבת אפליקציית שירות ההודעות ווטסאפ. בסך הכל, בחברות נרשם זינוק של פי 2 בשימוש באפליקציית המסרים המיידים. כאמור, השימוש המוגבר בווטסאפ אינו משפיע מהותית על היקפי הגלישה היומיים (היות שרוב ההודעות הן זעירות).

נכון לעכשיו, מאז תחילת סבב הלחימה, לא נרשמו תקלות רשת משמעותיות בחברות הסלולר ובכלל ברשתות התקשורת בישראל. בחברות הסלולר כן עובדים כדי לתגבר את הפריסה והשירות בדרום, וכמו כן בחברות צריכים להתמודד עם כמות גדולה של טכנאים ועובדים שנקראו לצבא בצו 8.

לבסוף, חברות הסלולר צפויות לספוג פגיעה כלשהי בהכנסות הרומינג, כתוצאה מהירידה בתיירות הנכנסת (ובמידה פחותה בתיירות היוצאת) לישראל, עקב הלחימה. טרם ניתן לדעת את היקף הפגיעה בהכנסות הנדידה של חברות הסלולר.

צילום: אי-אף-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker