קמפוס גוגל TLV עובר דירה - ומשיק תוכניות חדשות לסטארט-אפים

ההודעה על מעבר המתחם הדאיגה עוררה חשש בקרב קהילת ההיי-טק הישראלית, אך גוגל הדגישה שהיא מרחיבה את התמיכה וההשקעה הכספית בסצנת היזמות והטכנולוגיה המקומית

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ענבל אורפז

קמפוס גוגל TLV, המתחם שהעמידה החברה לשימושם של סטארט-אפים יזמים ומתעניינים בטכנולוגיה במשרדיה במגדל אלקטרה בתל-אביב, עובר דירה. אתמול הודיעה גוגל, בפוסט שפירסמה בעמוד הגוגל פלוס של הקמפוס, שהקמפוס יעבור לקומה ה-34 במגדל אלקטרה. במסגרת המעבר יצומצם השטח של הקמפוס, שכיום מתפרש על 1500 מ"ר - שטח הקומה ה-26 בבניין.

ההודעה של גוגל עוררה חשש בקרב קהילת ההיי-טק הישראלית שהחברה מתכוונת לצמצם את המעורבות והתמיכה שלה בסטארט-אפים בישראל. כך למשל, מתחם היזמים MESH במודיעין פירסם היום הודעה לעיתונות בה הזמין חברות שעד כה התארחו בקמפוס TLV לקבל חודש חינם במודיעין.

גוגל מצידה מדגישה שהיא לא מצמצמת את התמיכה שלה בסצנת היזמות והטכנולוגיה המקומית, אלא מרחיבה את התמיכה וההשקעה הכספית ומשיקה תוכניות חדשות. בתוך כך, גוגל תמשיך לקיים את תוכניות ההכנה לאקסלרטורים (תוכנית האצה) שעד היום השתתפו בהן 200 סטארט-אפים ב-13 מחזורים. גם מעבדת מכשירי המובייל שמשרתת מפתחי אפליקציות לבדיקת התאמת אפליקציות למכשירים השונים תעבור לקומה ה-34.

כפי שדווח לאחרונה ב-TheMarker, גוגל שכרה קומה וחצי נוספות במגדל אלקטרה לצורך הרחבת פעילותה. כעת היא מחזיקה בבניין 9 קומות וחצי, בהשוואה לשמונה קומות שהחזיקה קודם לכן. ההתרחבות בשטח נועדה לתמוך בצמיחה במצבת כוח האדם בחברה.

"בעוד מספר שבועות, קמפוס תל אביב עובר למשכנו החדש. אנחנו לא משנים כתובת - נשארים באותו הבניין, אבל מטפסים למעלה (אל הקומה ה-34, שבה הנוף אפילו יפה יותר!). אנחנו מצמצים את השטח ומעבירים את המשאבים לתוכניות חדשות. הבנו למשל, שבחדרי הישבות הקטנים בקמפוס לא היה שימוש מיטבי, לכן זה הגיוני שנתמקד פחות בשטח הפיזי ונפנה יותר משאבים לפעילויות שיעזרו ליותר סטארטפים ויזמים. לצד הפעילויות השוטפות שלנו, אנחנו משיקים סדרה של תוכניות חדשות המביאות פרספקטיבות ייחודיות מגוגל ומובילי הקהילה הטכנולוגית לקהל נרחב של משתתפים", כתבה החברה בפוסט שפירסמה.

החברה מתכננת להשיק, בין היתר, שעות קבלה לסטארט-אפים שינתנו על ידי עובדי גוגל ("גוגלרים") וגורמים מחוץ לחברה. תוכנית דומה קיימת כבר בקמפוס של גוגל בלונדון. בנוסף, החברה מתכוונת להשיק את קמפוס YEP, תוכנית העשרה שתכניס ילדים בגילאי חטיבת ביניים לעולם הטכנולוגיה; Campus EDU, סדרה של סדנאות יומיות על נושאים שמעניינים את הקבילה הטכנולוגית; סדנת דיבור בפני קהל וכישורי נאום לנשים, והרצאות בקמפוס עם דוברים מובילים מעולם העסקים והטכנולוגיה.

"עברו עלינו 18 חודשים עמוסים ומרגשים מאז שפתחנו את קמפוס תל אביב. החלל של גוגל שבו יזמים יכולים ללמוד, לתקשר ולבנות חברות שישנו את העולם. המטרה שלנו היתה לספק לאותם יזמים גישה ישירה, שלא יקבלו בשום מקום אחר, להדרכות ומנטורים בהובלת קהילת הסטארט אפ המקומית, יזמים מנוסים וצוותים מגוגל", סיכמה גוגל את התקופה הראשונה לפעילות הקמפוס בפוסט שפירסמה אתמול.

"לאורך השנה וחצי האחרונה, פעלנו כמו כל סטארט אפ: קודם כל השקנו, ואז שיפרנו דברים תוך כדי תנועה. אירחנו מעל ל-900 אירועים ו-13 מחזורים של Launchpad, תוכנית בת שבוע עם כ-200 סטארטפים. יותר מ-60 אלף משתתפים עברו דרך דלתות המתחם והשתתפו באירועים השונים שהתרחשו בקמפוס. הקשבנו לפידבקים שלכם - יזמים, מפתחים, סטארטפים ואחרים בקהילת "אומת הסטראט אפ" על היכן כדאי לנו למקד את מאמצים שלנו.

"אנחנו מאמינים שהיזמות פורחת בכל העולם. אנחנו גאים בתפקידה של ישראל, אומת הסטארט אפ, במגמה ומתרגשים לגבי ההזדמנויות שבאופק… ב-Google for Entrepreneurs, אנחנו מתמקדים בחיבור בין יזמים מישראל ועמק הסיליקון, לונדון וקהילת הטכנולוגיה הגלובלית ומביאים תוכניות ישראליות מצליחות כמו קמפוס לאמהות וה-Launchpad למדינות אחרות. אנחנו מגדילים את ההשקעה בפעילויות הקמפוס ומתרגשים לקראת המעבר לבית החדש שלנו - שם נלמד יותר, נגדל יותר ונעשה הרבה יותר עבור - וביחד עם - הקהילה בארץ", סיכמה החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker