רדוויז'ן נמכרת שוב: ספירנט הבריטית תשלם 25 מ' ד' תמורת פעילות הבדיקות

רדוויז'ן נמכרה לפני שנתיים וחצי לאוויה תמורת 230 מיליון דולר

אמיר טייג
אמיר טייג

רדוויז'ן נמכרת שוב, והפעם הרוכשת היא חברת ספירנט (Spirent) הבריטית תמורת 25 מיליון דולר. כיום רדויז'ן היא יחידה טכנולוגית בחברת Avaya העולמית, המחזיקה מרכז פיתוח בישראל ומפתחת כלי בדיקות עבור מוצרים ורשתות תקשורת לקול ולווידיאו, באמצעות האינטרנט (V2oIP).

החברה שהיתה בבעלות האחים זיסאפל נמכרה במארס 2012 ל-Avaya תמות 230 מיליון דולר. בתחילת השנה העסיקה הפעילות בישראל כ-200 עובדים לאחר שפיטרה כ-20 מהם. מהחברה נמסר כי 38 עובדי הפעילות הנמכרת יעברו לעבוד בחברה הרוכשת. יתר עובדי החברה ישולבו באוויה ישראל. עוד מציינים בחברה כי לא כל הפעילות שנרכשה בשנת 2012 נמכרת עתה אלא רק פעילות מוצרי הבדיקה.

רדוויז'ן, ספקית טכנולוגיות לביצוע שיחות ועידה בפרוטוקול אינטרנט ורשתות אלחוטיות, הוקמה ב-1992. העסקה למכירתה בשנת 2012 שיקפה פרמיה של 39% על מחיר השוק של מניית רדויז'ן. ב-2009 איבדה רדויז'ן את הלקוח הגדול ביותר שלה - חברת סיסקו - לאחר שזו רכשה את המתחרה הנורווגית Tandberg תמורת 3 מיליארד דולר. ב-2011 הסתכמו הכנסות רדויז'ן ב-78 מיליון דולר, וההפסד הנקי של החברה הסתכם ב-23.4 מיליון דולר.

"היחידה הטכנולוגית של Radvision הייתה ונשארה בחוד החנית והיא מספקת את אבני הביניין למרבית יצרני רכיבים, פלטפורמות ניידות ונייחות וספקי שירותים המאפשרים תקשורת קול וחוזי בזמן אמיתי ובאיכות גבוהה ביותר", אומר בועז רביב, סגן נשיא בחברת אוויה ומנהל מרכז הפיתוח של חברת Avaya בישראל. "מעתה תשתיות טכנולוגיות אלו ישולבו גם בפתרונות המתקדמים- של Spirent".

בועז רביב, מנכ"ל רדויז'ן

אריק הצ'ינסון, מנכ"ל Spirent, הוסיף כי: "אוויה החליטה למכור את הפעילות תמורת עשירית המחיר ששילמה עליה לפני שנתיים וחצי. "הצירוף של יחידת הטכנולוגיה של Radvision עתיד להרחיב את קו מוצרי הבדיקה של Spirent באופן שיוכל לענות על צורכי הלקוחות שלנו, החל מהשלבים המוקדמים של תהליך הפיתוח, ועד שלב ההטמעה, תוך חיסכון שנות עבודה רבות בזמן פיתוח ובעלויות".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ