סלקום ביקשה ממשרד התקשורת להפעיל שירותי דור 4 סלולרי בישראל

בבקשתה, סלקום מצטרפת לפרטנר שנמצאת בסיטואציה דומה ואף עם רשת פרושה בפרישה רחבה יותר ■ מבחינת סלקום, מיד מרגע האישור, היא תוכל להשיק בהדרגה שירותי דור 4 ללקוחותיה

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

התחרות על הדור הבא בסלולר מתחממת. בימים האחרונים פנתה סלקום למשרד התקשורת בבקשה: אשרו לנו להשיק שירותי LTE (דור 4 סלולרי) בישראל. סלקום מסבירה כי יש לה רצועת תדר רחבה (17 מה"ץ) בתחום ה-1,800 מגה ומתוכה היא פינתה 5 מה"ץ לטובת רשת הדור הבא. באפריל האחרון התקשרה סלקום בחוזה של 100 מיליון דולר עם חברת נוקיה-סולשנס על מנת שזו תקים עבורה רשת LTE חדשה. מבחינת סלקום, מיד מרגע האישור, היא תוכל להשיק בהדרגה שירותי דור 4 ללקוחותיה.

בבקשתה, סלקום מצטרפת לפרטנר שנמצאת בסיטואציה דומה ואף עם רשת פרושה בפרישה רחבה יותר. גם פרטנר פינתה רצועת תדרים לטובת שירותי דור 4 וגם היא פנתה זה מכבר למשרד התקשורת על מנת להפעיל את הרשת שלה.

צילום: טלי מאייר

במשרד התקשורת מתעכבים במתן האישורים, אך ייתכן וכעת הושגה פריצת דרך. במשרד התקשורת בחנו האם קיימת מניעה משפטית להעניק לפרטנר (וכעת גם לסלקום) אישור להשיק רשת דור 4 על התדרים שברשותן ומצאו שאין מניעה כזו. במשרד רואים בחיוב מתן אפשרות לחברות להשיק שירותי דור 4 כבר בתקופה הקרובה בשני תנאים: השירותים החדשים יהיו באותם חבילות תמחור ולא יגבה עליהם תשלום נוסף, וכן הפרישה של הרשת תהיה לא רק במרכז הארץ אלא גם בפריפריה.

התנאים הינם זמניים, עד אשר יפורסם מכרז התדרים לדור 4 וכל חברות התקשורת יוכלו לרכוש תדרים אלו. משרד התקשורת יפרסם כבר השבוע את מתווה מכרז התדרים הבא. החברות יקבלו שבועיים להגיש שאלות הבהרה למתווה המכרז ואח"כ יצא המכרז לדרך. בשלב הראשון יבחרו חברות שעומדות בתנאי הסף ובשלב השני יתבצע תיחור אלקטרוני על התדרים עצמם, למרבה במחיר. צפוי שכל ההליך יתסיים עד לאמצע נובמבר הקרוב.

מדינת ישראל מפגרת אחרי מרבית העולם בהשקת LTE. רשת הדור הרביעי מאפשרת קצבי גלישה מהירים הרבה יותר ממה שהלקוח הישראלי מקבל כיום, עד עשרות מגה בשנייה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker