דיון מדיקל הישראלית גייסה 21 מיליון דולר

הגיוס נעשה על רקע הצלחה משמעותית של מוצר הדגל של החברה, מרג'ין פרוב, שמשמש את המנתח בזמן ניתוח כריתת שד ומאפשר לו לבדוק אם כל הגידול הסרטני הוסר

אמיר טייג
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

דיון מדיקל השלימה אתמול גיוס פרטי של 21 מיליון דולר. מהחברה נמסר כי הגיוס נעשה על רקע הצלחה בהחדרת המוצר העיקרי שלה, מרג'ין פרוב, המפחית את הצורך בניתוח חוזר בהסרת גידולים, לשוק האמריקאי.

הגיוס יבוצע בשני שלבים. 14 מיליון דולר יתקבלו מיידית ו–7 מיליון דולר נוספים יועברו באוקטובר הקרוב. בגיוס השתתפו משקיעים קודמים ומשקיעים חדשים, בהם קבוצת הפרייבט אקוויטי Canepa Advanced Health Care וקבוצת Kraft Group. המשקיע העיקרי בחברה היא קרן אייפקס, ולצדה MediTech Advisors ומשפחת רייך. לפני כשנתיים פורסם כי חברת סיסמקס קורפ היפנית התעניינה ברכישת דיון מדיקל לפי שווי של כ–200 מיליון דולר.

דיון מדיקל נוסדה ב–2002 בידי ד"ר דן השמשוני. רוב פעילותה מרוכזת בארה"ב, כשפעילות הפיתוח היא בישראל. המוצר המרכזי של דיון מדיקל, מרג'ין פרוב (MarginProbe), הושק ב–2006. מדובר במכשיר לשימוש תוך ניתוחי שמטרתו להפחית את מספר המקרים שבהם נדרש ניתוח חוזר להסרת גידולים סרטניים. הוא קיבל בשנה שעברה את אישור השיווק של ה–FDA האמריקאי והתחיל להיות משווק ברבעון השלישי של 2013. כספי הגיוס ישמשו את החברה להרחיב את השיווק בארה"ב.

המכשיר מיועד לניתוחים להסרת סרטן השד. במקרים שבהם לא נכרת השד כולו, המנתח יכול לקבל אינדיקציה מידיית אם הצליח להסיר את מלוא הגידול והאם קיימים תאים סרטניים ברקמה שבשולי הגידול המוסר. מהחברה נמסר כי בין 20% ל–40% מהחולות שעוברות ניתוח הסרת גידול מהשד, זקוקות לניתוח חוזר כדי להסיר רקמות ממאירות שלא זוהו בניתוח הראשון. לפי נתוני החברה, השימוש במכשיר מפחית בכ–56% את הסיכוי לניתוח חוזר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker