על רקע המאבק של בן דב נגד סמסונג: סיפור הסוללות המתנפחות חוזר לכותרות

באוקטובר 2013 החליטה סמסונג העולמית להחליף את סוללת S4 בחינם לכל מי שמחזיק במכשיר ויבקש זאת

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

בימים האחרונים פורסמו ידיעות לגבי ויכוח בין היבואנית סאני לסמסונג העולמית על הצורך לבצע ריקול (קריאת תיקון כללית) למכשיר הסמסונג גלקסי S4 עקב בעיה שתוארה בתיאורים שונים: התחממות סוללה, התלקחות ואף התפוצצות סוללה. הסימפטום העיקרי של התופעה הוא התנפחות הסוללה. בעולם דיווחו על כך כבר בקיץ 2013. במקרים מסוימים, מודים גורמים המקורבים לנושא, הסוללה יכולה להתחמם ואף להתפחם. בנוסף, על פי חלק מהדיווחים, כ–30% ממחזיקי המכשיר מדווחים גם על סוללה חלשה במיוחד.

עקב כך, כבר באוקטובר 2013 החליטה סמסונג העולמית להחליף את סוללת S4 בחינם לכל מי שמחזיק במכשיר ויבקש זאת. התהליך קורה גם בישראל. מתוך כ–350 אלף מחזיקי המכשיר בישראל, כבר כ–20 אלף החליפו סוללות בתשעת החודשים האחרונים וההתהליך ימשך ככל הנדרש. מומחים מסמסונג העולמית אף הגיעו לישראל והסבירו למפעילות הסלולר על התקלה, לשביעות רצונן של החברות. בשוק מסתובבות גם סוללות מזויפות (של כל דגמי המכשירים) שעשויות להיות מסוכנות יותר, ויש להימנע מהן.

נושא הריקול חזר עכשיו לכותרות, אולי סביב מאבק השליטה בסקיילקס בין אילן בן דב לחיים סבן והקרב על זיכיון החברה לשיווק מכשירי סמסונג בישראל.

סמסונג גלקסי S4צילום: אי–פי

מסמסונג נמסר בתגובה: "אירע מספר מועט של מקרי התלקחות של ה-Galaxy S4, אליהם אנחנו מודעים. יחד עם זאת, אף אחד מהמקרים הנ"ל לא אירע כתוצאה מהסוללות המתנפחות. ניתן לייחס את כל האירועים שנבדקו עד כה בישראל  לשימוש בסוללה לא מורשית, למכה או מקור חום חיצוניים  או למקרים אותם אין באפשרותנו לבחון, מאחר שהמכשיר לא נרכש דרך היבואנים הרשמיים.

"מעבדות צד שלישי עצמאיות בארה"ב ובאירופה מאשרות כי הסוללות המתנפחות שלGalaxy S4 אינן מהוות סכנה ואינן גורמות למכשיר להתלקח או להתפוצץ. עם זאת, כדי להבטיח חווית משתמש חלקה עבור לקוחותינו, סמסונג החלה במתן תחליפים לסוללות המתנפחות, מאז אוקטובר  2013, ללא תשלום וללא קשר לתקופת האחריות.

"אנו מזמינים כל לקוח, החווה אי נוחות עקב התנפחות הסוללה, לבקר בתחנות השירות של המפעילות הסלולריות או בחנויות סמסונג המורשות, להחלפת הסוללה, ללא תשלום וללא קשר לתקופת האחריות. ברצוננו להבטיח ללקוחותנו כי אנו תמיד הקפדנו על בקרת איכות מחמירה ותקני בטיחות עולמיים כדי להעניק  חוויית משתמש בטוחה ונעימה של מוצרינו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום