אייפון עקף את גלקסי; 650 אלף סמארטפונים נמכרו ברבעון בישראל

זוהי עלייה של 28% במכירות לעומת הרבעון המקביל ב-2013 ■ אפל מכרה בישראל 214 אלף מכשירים ברבעון לעומת 196 אלף מכשירי סמסונג, כך על פי נתוני מכירות מכשירים שאספה חברת IDC בישראל

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

טירוף הסמארטפונים לא מפסיק. ברבעון הראשון של 2014 נמכרו בישראל 650 אלף סמארטפונים, כך על פי נתוני מכירות מכשירים שאספה חברת IDC בישראל, והגיעו לידי TheMarker. זוהי עלייה של 28% במכירות לעומת הרבעון המקביל ב-2013 בו נמכרו 506 אלף מכשירים.

מהדו"ח עולה תמונה ברורה של מנצחות ומפסידות. בצד המנצחות: אפל. על פי המחקר, לראשונה כנראה אי פעם, נמכרו יותר אייפונים מאשר כלל מכשירי גלקסי של סמסונג. אפל מכרה בישראל 214 אלף מכשירים ברבעון לעומת 196 אלף מכשירי סמסונג.

מכירות האייפונים בישראל זינקו בשיעור של 53% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה. ניתן להסביר את ההישג הזה במידה רבה על ידי כך שאפל מינתה בישראל שתי משווקות קמעוניות, חברת סי דאטה, שהחלה לפעול לצד חברת איי דיגיטל.

סמסונגנמצאת בין המפסידות. החברה אמנם צמחה ברבעון, אך מדובר בצמיחה של 4% בלבד לעומת הרבעון המקביל ב-2013, ופחותה כאמור מהצמיחה הכללית של שוק המכשירים. יש לציין, שרבים מחובבי סמסונג חיכו ודאי להשקת מכשיר הגלקסי S5 בישראל.

את הזינוק הגדול ביותר ברשימה רשמה LG. החברה הקוראינית מכרה 64 אלף מכשירים - זינוק של 150% לעומת הרבעון המקביל. ל-LG יש כמה סוסים מנצחים כעת בשוק כמו ה-G2 ומכשיר הנקסוס 5.

אייפון 5S, אפלצילום: רויטרס

LG מהווה כעת 10% מהשוק והיא היצרנית השלישית בגודלה במונחי נתח שוק, אחרי אפל עם 33% וסמסונג עם 30%. LG הדיחה מהמקום השלישי את אלקטל, עוד חברה שרשמה צמיחה אה של 57% ל-41 אלף מכשירים שנמכרו ברבעון, 6% מהשוק. מנצחת אחרונה שיש להזכיר היא סוני. החברה הצליחה להתברג למקום הרביעי במונחי נתח שוק בישראל, 8% ומכירותיה צמחו ב-42% ל-51 אלף מכשירים ברבעון.

בצד המפסידות, רשימה לא קצרה. מלבד סמסונג שנחלשת, מוטורולה ובלקברי כבר נעלמו מהשוק לגמרי. שתי החברות מכרו אלפי מכשירים בודדים בלבד והן אינן רלוונטיות לצרכן הישראלי.

סמסונג גלקסי S5, שעון סמסונג Gear 2, ורצועת Gear Fit Fitnessצילום: רויטרס

נוקיה מפתיעה לרעה. למרות השקה של שורת מכשירי לומיה חדשים, עם מערכת הפעלה ווינדוס פון, מאבדת נוקיה נתחי שוק. החברה קטנה מ-42 אלף מכשירים שנמכרו ברבעון הראשון של 2013 ל-30 אלף ברבעון החוךף. עד לפני כמה שנים לחברה היה נתח שוק של 50% ממכירות המכשירים בישראל. עוד מאכזבות הן מכירות וואווי - למרות שיווק המותג בארץ על ידי יבואנית חדשה החל מספטבמר 2013, החברה לא הצליחה להשיג דריסת רגל משמעותית במפעילות הסלולר, מכרה בישראל ברבעון רק 8000 מכשירים (כ-1% נתח שוק).

HTC הטיאוונית הצליחה לשמור על מעמדה בשוק עם מכירות של 23 אלף מכשירים ברבעון (כ-3.5% נתח שוק הסמארטפונים). בשבוע שעבר הציגה היבואנית הישראלית של HTC אסטרטגיה חדשה עם פורטפוליו רחב יותר של מכשירים וכן הציגה מכשיר דגל חדש בשם M8 שצפוי להשפיע לטובה על המכירות שלה ברבעונים הבאים.

LG G2צילום: LG
HTC ONE M8

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker