ענבל אורפז

חברת השבבים אינטל תעביר עשרות עובדים ממפעל הייצור בקריית גת למפעלי ייצור באירלנד ובארה"ב. העובדים יעברו לתקופה קצובה של מספר חודשים במהלכם הם ימשיכו לקבל משכורת מאינטל ישראל.

העובדים שיעברו לאירלנד ישתתפו בהקמת והרצת מפעל הייצור החדש של אינטל - מפעל שישראל התחרתה על הקמתו בשטחה. המפעל מוקם בהשקעה של 4 מיליארד דולר ויפותח בו דור המעבדים בטכנולוגיית 14 ננומטר. מחברת אינטל נמסר כי החברה אינה מגיבה לדיווח.

העברות זמניות של קבוצות עובדים, לצורך התמקצעות והעברת ידע, הן הליך מקובל באינטל כחברה רב לאומית. גם למפעל הייצור של אינטל בקריית גת, שמייצר בטכנולוגיה של 22 ננומטר, מגיעים באופן תדיר עובדים של החברה מאירלנד, סין וארה"ב. קבוצת העובדים הישראלית תצא לאירלנד ולארה"ב בחודשים הקרובים.

מטה אינטלצילום: בלומברג

הקמת המפעל באירלנד, שצפוי ליצור 800 מקומות עבודה קבועים חדשים, עתידה להימשך שנתיים. המפעל יוקם בקמפוס של אינטל בעיר לייקסליפ שבמזרח אירלנד, בו כבר מעסיקה החברה 4,000 עובדים.

אינטל, שבישרה בחודש מאי 2012 כי תקים את המפעל הבא שלה באירלנד, הגישה בשנת 2011 בקשה לקבלת מענק ממשלתי בישראל תמורת הרחבת ושדרוג מפעל החברה בקריית גת בהשקעה של כחמישה מיליארד דולר. עם זאת, המגעים בין משרדי האוצר והתמ"ת לאינטל לא הבשילו לכדי הסכם, ולבסוף החליטה אינטל להעדיף את אירלנד.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום