נוקיה סולושנס תקים את רשת דור 4 של סלקום

העסקה מוערכת בהיקף של 100 מיליון דולר

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אחרי פרטנר, גם סלקום מצטרפת למירוץ אחר דור 4 סלולרי - LTE. החברה מודיעה כעת לבורסה כי בחברה ספקית ציוד להקמת רשת דור 4. נוקיה סימנס (לאחרונה החליפה את שמה ל- Nokia Solutions and Networks, או NSN) היא שתקים את הרשת החדשה: "החברה מתכוונת להתקין במהרה רשת, אשר תתמוך מראשיתה גם ב- LTE Advanced, טכנולוגיית דור 4.5. סלקום מתכננת השקה רחבה ואיכותית של הרשת עד לסוף השנה. הפעלת רשת LTE Advanced תלויה בקבלת אישורים רגולטורים וספקטרום", נמסר בהודעה לבורסה.

סלקום לא מסרה בדיווח את היקף העסקה, רכיבי הרשת שיושדרגו, לוח הזמנים לפרישה וכדומה. העסקה מוערכת בכ- 100 מיליון דולר למשך מספר שנים. סלקום מקדימה את פלאפון, שאמורה לבחור ספקית לפרויקט בימים הקרובים, אך מאחרת את פרטנר שכבר החלה להקים רשת דור 4 (בחרה בארקסון) ורק ממתינה לאישור משרד התקשורת להדלקת הרשת.

ניר שטרןצילום: עופר וקנין

בתחילת החודש התבטא בנושא מנכ"ל סלקום, ניר שטרן, והבטיח כי לסלקום תהיה רשת דור 4 הטובה ביותר במדינה: "מהירות היא שם המשחק בשוק התקשורת בשנים הקרובות. מהירות-מהירות-מהירות. אנחנו משחקים את המשחק הזה ואנחנו גם אוהבים לנצח. בניגוד לחברות אחרות, אנחנו מדברים פחות ונדבר רק כשזה יהיה קרוב, אבל אני יכול להגיד לכם שתהיה לנו רשת LTE והיא תהיה רשת ה- LTE הטובה ביותר".

כעת, מסר שטרן כי "הקמת הרשת תתבצע באופן מאסיבי כך שעד סוף 2014 נוכל לספק פרישה רחבה ואיכותית ללקוחותינו. בחרנו להשקיע ברשת מתקדמת התומכת ב LTE Advanced כך שלקוחות סלקום יהנו ממהירות גלישה גבוהה במיוחד."

LTE היא רשת הדור הבא של הסלולר. היא מאפשרת קצבי גלישה גבוהיים הרבה יותר, ומהירות הורדה תיאורטית של מעל ל-100 מגה ביט לשנייה. ישראל מאחרת אחרי כל העולם בהשקת דור 4, וזאת משום שמשרד התקשורת טרם הוציא למכרז תדרי דור 4 רביעי ואף לא אישר למפעילות בעלות תדר להתחיל לשווק את הטכנולוגיה. על פי ארגון ה- GSA ישנן מעל 260 רשתות LTE בעולם במעל ל-100 מדינות. בימים אלו מנסים להאיץ במשרד התקשורת את מכרז תדרי הדור הרביעי. מיד אחרי החג, משרד התקשורת מתכוון לפרסם מסמך מדיניות לתחום הסלולר שילווה את השוק בשנים הקרובות. סביב חודש יוני, מתכוון המשרד לפרסם מכרז תדרים לדור 4.

ישנן 4 חברות מרכזיות שעוסקות בתשתיות סלולר ובונות רשתות סלולר בכל העולן: אריקסון, NSN, אלקטל-לוסנט ווואווי. שלוש הראשונות התמודדו על הקמת הרשת עבור סלקום, וכאמור NSN היא שזכתה. כיום, רשת דור 3 של סלקום מורכבת בחציה מציוד של אריקסון ובחציה מציוד של NSN. בתוך ימים עתידה פלאפון להודיע על בחירתה בספקית ציוד לרשת LTE שלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker