קרן ההשקעות הרוסית Flint Capital תחל לפעול בישראל

הקרן מנהלת 30 מיליון דולר ופועלת בתחומי ה-IT, מדיה, טלקום, פינטק והקונסיומר ■ מהקרן נמסר כי בכוונתה להתחיל להשקיע בחברות ישראליות בעתיד הקרוב וכי בכוונתה לבצע בשנה הקרובה השקעות של 5-3 מיליון דולר בכ-10 חברות

אור הירשאוגה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אור הירשאוגה

קרן ההשקעות הרוסית Flint Capital תחל לפי הודעתה לפעול בישראל. לפי נתונים שנמסרו מ-Flint Capital שהוקמה ב-2013 על ידי דמיטרי סמירנוב ואולג סיידק, הקרן מנהלת 30 מיליון דולר ופועלת בתחומי ה-IT, מדיה, טלקום, פינטק והקונסיומר. לצידה פועלת קרן אחות - Bull Ventures - שממוקדת באתרי מסחר מקוון שפועלים בשוק דובר הרוסית ובמזרח אירופה.

עד היום השקיעה החברה, שמשרדיה ממוקמים במוסקווה, בשש חברות רוסיות בהשקעה ממוצעת של מעל למיליון דולר. מהקרן נמסר כי בכוונתה להתחיל להשקיע בחברות ישראליות בעתיד הקרוב וכי בכוונתה לבצע בשנה הקרובה השקעות של 5-3 מיליון דולר בכ-10 חברות.

"בכוונתנו לסגור עסקות ראשונות במהלך החודשים הקרובים וייתכן אפילו בשבטווח זמן קצר יותר. חלק מהחברות עמן נפגשנו כבר קיבלו מאיתנו הצעה", נמסר מ-Flint Capital בתכתובת עם TheMarker. סמירנוב וסיידק שימשו לפני הקמת הקרן כמנהלי Finam Global, זרוע ההון סיכון של קבוצת Finam הרוסית.

Finam Global השקיעה בחלק מחברות הפורטפוליו של Flint Capital, כמו גם בחברת האינטרנט Badoo וחברות נוספות. בתחילת החודש שעבר ביקרו אנשי הנהלת הקרן בתל אביב. הנסיעה אורגנה על ידי חברת JSCapital של מייסדי פרוייקט Jerusalem Startup Hub - לוי ראיז, רומן גולד וגדי איסייב. לפי מידע שנמסר ל-TheMarker על ידי קרן ההשקעות הרוסית, JSCapital תשמש בעתיד הקרוב כנציגה ישראלית, אך בהמשך בכוונת הקרן להחזיק בנציג משלה בישראל.

"במידה והעסקות הראשונות של הקרן בישראל יעלו יפה נבחן פתיחת משרד מקומי", מסרה Flint Capital. "המטרה של הקרן היא הכנסה של חברות בינלאומיות רבות יותר לפורטפוליו שלנו, וביניהן חברות עם מייסדים ישראלים ומרכזי פיתוח ישראלים", מסרה Flint Capital. הקרן הוסיפה כי היא משתפת פעולה עם המשקיע איגור רייבנקי (Igor Ryabenky) שהשקיע בין השאר ב-GBooking, חברה ישראלית בה השקיעה יאנדקס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker