דלויט-ישראל תפעל כסקאוטר של US Cellular בזירת הסטארט אפים הישראלית

פירמת ראיית החשבון והייעוץ תנסה לאתר חברות הזנק ישראליות עבור מפעילת הסלולר החמישית בגודלה בארה"ב ■ המטרה: שיתופי פעולה ורכישות אפשריות

אור הירשאוגה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אור הירשאוגה

הסניף הישראלי של פירמת ראיית החשבון והייעוץ דלויט פועלת בחודשים האחרונים כסקאוטר לשיתופי פעולה ורכישות אפשריות של סטארט אפים ישראליים מטעמה של US Cellular, מפעילת הסלולר החמישית בגודלה בארה"ב.

דלויט-ישראל מבצעת את התפקיד כחלק מפעילות פיתוח עסקי בתחום הטכנולוגי, שאותה פתחה לפני כשנה בישראל. בראש הפעילות הזו עומד רן פדהצור.

"ישראל היא חממה טכנולוגית עולמית ובאמצעות שיתוף הפעולה עם דלויט נוכל לתת ללקוחותינו שירותים חדשניים", נמסר מ-US Cellular. ל-US Celluar, שנסחרת בבורסת ניו-יורק, כ-4.3 מיליון לקוחות, והיא מוכרת כספקית סלולרית מרכזית במדינות המערב התיכון בארה"ב, שכוללות, בין השאר, את אוהיו, איווה, אילינוי ואינדיאנה.

ב-2013 הסתכמו הכנסות החברה ב-3.9 מיליארד דולר. החברה חוותה באחרונה תקלות שגרמו לשליחת חיובים שגויים ללקוחות וניתוק קווים, זאת בעקבות שדרוג של מערכות הסליקה ממערכות הבילינג למערכת של אמדוקס הישראלית. בעקבות בעיות אלו הכריזה החברה בינואר האחרון על הענקת זיכויים ללקוחותיה בשווי של 50 מיליון דולר לרכישת מוצרים. 

שיתופי פעולה ורכישות אפשריות. כנס סטארט אפים ביפוצילום: עופר וקנין

פדהצור, שהצטרף לדלויט-ישראל, לפני כשנה וחצי על מנת לעמוד בראש פעילות הפיתוח העסקי, נמנה על מייסדי חברת השבבים Infinite Memory שבה שימש סמנכ"ל פיתוח עסקי. חברות טכנולוגיה ישראליות נוספות שעמן משתפת US Celluar פעולה כוללות את נייס, אוליסטה, שנמכרה ב-2010 ל-Connectiva ההודית, ו-Idomoo.

לפני הקמת Infinite Memory ב-2007 שימש פדהצור מנהל פיתוח עסקי בסין בחברת השבבים סייפן, ולפני כן שימש סמנכ"ל הכספים של חברת השבבים Infineon Flash הגרמנית.

"הקמת פעילות הפיתוח העסקי בדלויט-ישראל היא פועל יוצא מחזונו של יגאל ברייטמן, ששימש יו"ר של פירמת רואי החשבון. ברייטמן סבר כי הקשרים שיש לפירמה העולמית מאפשרים למשרד בישראל לייצר הזדמנויות מיוחדות גם לסטארט אפים ישראליים וגם לחברות עולמיות שמחפשות שיתופי פעולה".

"המטרה שלנו היא לייצר הזדמנויות עסקיות, בין השאר, על ידי התאמה של הפיתוחים שנעשים בסטארט-אפים לדרישות של לקוחות עולמיים", ציין פדהצור בשיחה עם TheMarker.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker