אומת הסטארט אפ |

164 סטארט אפים בישראל עם הכנסות של יותר מ-25 מ' ד'

"אין חברות בצמיחה עם עשרה עובדים - לא קיים דבר כזה", אמר קובי שימנה, מנכ"ל IVC, בכנס בנושא מימון חברות בצמיחה. רוב החברות הצומחות הם בתחומי האינטרנט, תוכנת IT ותוכנה ארגונית

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ענבל אורפז

בישראל יש 164 חברות טכנולוגיה בשלב של צמיחה - חברות פרטיות, שהוקמו אחרי 1995, מעסיקות יותר מ–50 עובדים ועם הכנסות של 25 מיליון דולר לפחות או מודל שיאפשר להן להגיע לצמיחה מהירה תוך 18 חודש - כך לפי נתונים שהציג הבוקר קובי שימנה, מנכ"ל חברת המחקר להיי-טק IVC בכנס שעורכת החברה בבורסת תל אביב בנושא של מימון חברות טכנולוגיה בשלב הצמיחה. בין החברות שעונות על פרמטרים אלה ציין שימנה את , , , סולאר אדג', , ו.

"יש אי הבנה בישראל - אנשים לא מבחינים בין אקזיט לבין חברות בצמיחה", אמר שימנה בפתח האירוע. לפי נתוני IVC, רוב החברות הצומחות בישראל הן חברות בתחומי האינטרנט, תוכנת IT ותוכנה ארגונית. "אין חברות בצמיחה עם עשרה עובדים, לא קיים דבר כזה. לוקח 9–15 שנים להקים חברה כזו", ציין שימנה.

חברות צומחות בתחום האינטרנט גייסו 27 מיליון דולר עד שהגיעו לשלב הצמיחה. שימנה ציין שחברות בתחום גייסו 13.5 מיליון דולר בסבב הגיוס האחרון שלהן, כלומר צורכי ההון שלהן גדלים כשהן צומחות.

עמדת ההטענה לסלולרי של פאוורמטצילום: בלומברג

מספר החברות שגייסו הון בשלבי צמיחה הצטמצם מ-96 סבבי גיוס ב-2009 ל–72 סבבים ב–2013. "זו ירידה משמעותית. בעקבות המשבר הכלכלי הקרנות התמקדו בהשקעות בחברות הפרוטפוליו שלהן", הסביר שימנה.

מתי שם טוב, מנכ"ל ונשיא חברת אקס ליבריס, שעברה ידיים שלוש פעמים בין קרנות פרייבט אקוויטי ב–15 השנים האחרונות, הציג את התהליך שעברה החברה. ב–2012 החליפה החברה ידיים בפעם האחרונה ונרכשה על ידי קרן גולדן גייט קפיטל ב–200–250 מיליון דולר - בהשוואה ל–62 מיליון דולר בהם נרכשה ב–2006 על ידי פרנסיסקו פרטנרס שרכשה באחרונה את NSO.

"פרייבט אקוויטי זו אופציה טובה לאקזיט - זה אירוע אקזיט לבעלי המניות ולהנהלה. ההנהלה שלנו המשיכה להוביל את החברה עם אותם אנשים. זה מודל טוב אם רוצים לשמור על העצמאות. צריך למצוא קרן שמתאימה באסטרטגיה", אמר שם טוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker