ענבל אורפז

הנפקה מוצלחת לבורדרפרי (Borderfree) הישראלית. מניית החברה זינקה ב–25% ביום המסחר הראשון שלה בנאסד"ק ביום שישי. מנהלי החברה והמשקיעים המרכזיים בה השתתפו בטקס פתיחת המסחר בנאסד"ק וצילצלו בפעמון.

מחיר המניה בהנפקה - 16 דולר למניה - נמצא בקצה העליון של הטווח אליו כיוונה החברה, שהיה 14–16 דולר. שווי החברה בהנפקה היה 490 מיליון דולר ובתום יום המסחר הראשון היא הגיעה לשווי שוק של 610 מיליון דולר. החברה מכרה 5 מיליון מניות וגייסה בהנפקה 80 מיליון דולר. החתמים שהובילו את ההנפקה הם קרדיט סוויס ו–RBC קפיטל מרקטס. מניית בורדרפרי נסחרת בנאסד"ק תחת הסימון BRDR.

בורדרפרי היא אחת מחברות האינטרנט הוותיקות בישראל. החברה, שנקראה בעבר FiftyOne ולפני כן E4X, הוקמה ב–1999 על ידי יובל טל והאחים עופר ומיקי קומם. בורדרפרי מעסיקה 190 עובדים, כ–70 מהם בתל אביב. מנכ"ל החברה, מייקל (מייק) דסימון, מונה לתפקיד ב–2006.

החברה פיתחה מערכת שמאפשרת למשתמשים מחוץ לארה"ב לגלוש לאתרי קמעונות אמריקאיים ולראות את המחירים במטבע המקומי ולשלם באמצעי התשלום המקובלים במדינתם. בנוסף לטיפול בסליקה, מטפלת בורדרפרי עבור הרשתות גם במשלוח הסחורות והמוצרים. אף שבשלב זה החברה ממוקדת ברשתות אמריקאיות, היא בוחנת את הרחבת השירות שלה גם למדינות נוספות.

בורדפרי מצטרפת לחברות טכנולוגיה ישראליות שהגיעו בתקופה האחרונה לוול סטריט. חברות אלה מאופיינות בהכנסות גבוהות של עשרות מיליוני דולרים ושווי שוק משמעותי. סממן נוסף של הוא התמחות בתחומים טכנולוגיים חמים, כמו אינטרנט ודפוס תלת־ממדי, ולאו דווקא בתחומים המסורתיים שבהם עסקו חברות טכנולוגיה ישראליות, כמו תקשורת או שבבים. המצטרפת הקודמת למועדון היא ורוניס, שהונפקה לפני כחודש ונסחרת בשווי של כמיליארד דולר. חברות ישראליות נוספות שהונפקו באחרונה הן חברת האינטרנט וויקס וחברת אבטחת המידע אימפרבה.

בורדרפרי בנאסד"קצילום: יח"צ

המרוויחות העיקריות בהנפקה הן קרנות ההון סיכון שליוו אותה יותר מעשור והשקיעו בה יותר מ–40 מיליון דולר. בעלת המניות המרכזית בבורדרפרי היא קרן פיטנגו הישראלית, שמחזיקה 27.4% ממניות החברה אחרי ההנפקה, קרן דלתא ונצ'רס מחזיקה 10.3% מהמניות, Adams Street Partners מחזיקה 18.3% מהמניות ו–Venture Strategy Partners שמחזיקה 4.9% מהמניות.

משקיעות נוספות שהשתתפו בהשקעות בחברה הן ויולה קרדיט וקרן וינטאג'. לאחר ההנפקה הציבור מחזיק ב–16.4% ממניות החברה.

"אנחנו מרוצים מההנפקה. היא עונה על כל ציפיותינו ואנחנו מאמינים בהמשך דרכה של החברה" אמר ביום שישי, צחי הלל, שותף מנהל בפיטנגו וחבר דירקטוריון בורדרפרי. החזקות פיטנגו בחברה שוות כ–165 מיליון דולר, נכון לסוף המסחר ביום שישי.

"2014 מסתמנת כשנת מפנה בהיי־טק הישראלי. יש כעשר חברות היי־טק ישראליות המועמדות להנפקה. מדברים על כך שחברות סטארט־אפ ישראליות ממהרות לעשות אקזיט והנה דוגמה לחברות שבונות את עצמן בהתמדה ובסבלנות, ומגייסות כסף בבורסה להמשך צמיחה", אמר הלל.

"בורדפרי היא דוגמה לחברה שהתחילה עם חזון האינטרנט הבינלאומי עם מענה לסוגית המרות המטבע, והרחיבה את המוצר לפלטפורמה מלאה לניהול מסחר וגייסה לקוחות רבים ומוכרים החברה השכילה להתאים את הכיוון שלה תוך הקשבה לצורכי הלקוחות", הוסיף.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker