זיכרון בפלאש: רידקסיו רוצה לשנות את העולם

חברת רידקסיו (Reduxio) הישראלית שהוקמה ב-2012 מפתחת מערכת אחסון יעודית שמשלבת בין טכנולוגיית פלאש לזכרון בדיסקים ומבצעת אופטימיזציה של ביצועים מול עלות

אור הירשאוגה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אור הירשאוגה

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים - לחצו כאן

לפי נתוניו של ארגון פיננסי מהגדולים בעולם כמות המידע שנשמר בשרתי האחסון עלתה גדלה בעשור האחרון פי חמש מאות. גידול זה אחראי לכך שעל אף הגידול האקספוננציאלי בכמות הזכרון שניתן לקנות היום בדולר ממשיכות ההכנסות העולמות של תחום אחסון המידע לגדול בכ-4% בשנה. חברת רידקסיו(Reduxio)  הישראלית שהוקמה ב-2012 מפתחת מערכת אחסון יעודית שמשלבת בין טכנולוגיית פלאש לזכרון בדיסקים ומבצעת אופטימיזציה של ביצועים מול עלות.

תחום אחסון המידע מרכז רבים מהאקזיטים הטכנולוגיים הישראליים וחברות חברות הזנק ישראליות רבות מפתחות טכנולוגיות אחסון. אלו מתווספות לפעילותם של מרכזי הפיתוח של חברות כמו יבמ, ,EMC ונטאפ שפעילים בישראל. מאז הקמת החברה מפתחת רידקסיו מערכת אחסון שכוללת רכיבי תוכנה שאחראים על ביטול כפילויות אחסון. החברה הפכה לחברה בחממת JVP אחרי מכירתה של XtremIO ל-EMC ב-2012 בעסקה בסכום של 400-450 מיליון דולר. ב-2013 גייסה החברה 9 מיליון דולר בסבב גיוס ראשון בהובלת כרמל ונצ'רס ו-JVP.

רידקסיו שעברה למשרדיה החדשים בפתח-תקוה בנובמבר האחרון, הוקמה על ידי ניר פלג ואמנון שטרסר, מייסדי חברת Exanet  נמכרה לדל ב- 2010 תמורת 12 מיליון דולר. יחד עמם נמנה על מייסדי החברה מרק ויינר שעמד בראש Exanet  בעת מכירתה לדל. ויינר, שמשמש מנכ"ל רידקסיו, עמד גם בראש חברת StoreAge כשזו נרכשה ב-2006 על ידי LSI  תמורת כ-50 מיליון דולר. לפני כן שימש וויינר כסגן נשיא בנטאפ, אחת מחברות מוצרי אחסון המידע הגדולות בעולם שאף ביצעה בישראל מספר רכישות.

"אני משווה את המערכת שלנו למכונית היברידית", ציין בעבר בשיחה עם TheMarker ויינר. "מערכות פלאש טהורות הם כמו מכוניות חשמליות – המחיר שלהן יורד אך הן עדיין יקרות מאד, ורכבים מונעים בדלק הולכים להיות בשטח עוד הרבה מאד זמן. חברות האחסון הגדולות פיתחו במשך שנים מערכות דיסקים וכעת הן מפתחות מערכות פלאש, אך בשתי המערכות יש צווארי בקבוק שאינם מאפשרים אינטגרציה מלאה. בשביל זה דרושה מערכת שנבנית בארכיטקטורה חדשה", הוא הוסיף.

החברה שמעסיקה כיום 25 עובדים מתכוונת להכפיל את מצבת כוח האדם בשנה הקרובה. לדברי ויינר על אף שריכוז החברות הפעילות בתחום האחסון בישראל יוצר תחרות קשה על עובדים, ריכוז זה הוא גם האחראי לזמינות של עובדים בעלי המומחיות הדרושה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker