הכינו את המצגות: פרטנר משיקה חממת סטארט אפים לדור רביעי

6 סטארטפים שייבחרו יצטרפו למעבדת החדשנות למשך 12 שבועות ויקבלו גישה לרשת ה-LTE שמקימה החברה ■ "לא נחכה עד שפלאפון יואילו בטובם להשקיע ולהביא גם הם טכנולוגיה חדשה למדינת ישראל", אמר מנכ"ל פרטנר

אמיתי זיו

חברת פרטנר משיקה היום (ד') חממה לסטארט אפים ויזמים לרשת דור רביעי. החברה קוראת ליוזמה Orange 4G Innovation Lab ומזמינה חברות הזנק להציג פתרונות ורעיונות סביב הנושאים הבאים: טלא-רפואה, מכונית מחוברת, מדיה ובידור והאינטרנט של הדברים.

"פרטנר השקיעה מאות מיליוני שקלים בשדרוג הרשת והקמת מאות אתרי 4G", נמסר, "כל אלו עומדים לרשות הסטארטאפים והיזמים, כולל ציוד קצה (מכשירים), מרחב עבודה ייעודי, מאגרי מידע ומחקרים, ליווי מקצועי ועוד". החברה מסבירה כי צוות שופטים יבחר שישה פרויקטים מובילים והם יקבלו ליווי במשך 12 שבועות.

"במסגרת המיזם פרטנר תבחן השקעות משמעותיות בחברות הנבחרות ובנוסף, שלושה סטארט אפים נבחרים ייהנו ממענקים כספיים של 50, 70 ו-100 אלף שקל, נמסר. לוח הזמנים של בחירת החברות הוא כזה: הרשמה החל מהיום עד ל-29 במארס; בחירה של החברות ב-2 באפריל; תחילת החממה ב-6 באפריל וביולי הכרזה על הזוכים במענקים הכספיים.

מנכ"ל פרטנר, חיים רומנו, מציג את רשת דור 4צילום: אמיתי זיו

אתר המעבדה והתחרות הוא: orange.co.il/4g-innovation-lab. חיים רומנו, מנכ"ל החברה, התייחס לסוגיה הרגולטורית סביב השקת דור 4 בישראל: "פנינו למשרד התקשורת בבקשה להפעיל את הרשת ברצועת תדרים של 5 מגה הרץ שיש ברשותנו עוד לפני מכרז התדרים. אנחנו מוכנים להפעיל את הרשת מיד. נהיה מסוגלים לעמוד במאי עם מעל 600 אתרים ובסוף השנה עם 1,000 אתרים.

"יש לנו את הציוד ואנחנו יוכלים להגביר את הקצב או חלילה להאט אם יעכבו אותנו. מדינת ישראל מפגרת בעולם בהשקת רשת דור 4. החברות הישראליות היו הראשונות בעבר להשיק טכנולוגיות מתקדמות. לצערנו, היום 90 מדינות בעולם מפעילות 4G ובישראל אין אפילו תאריך עתידי.

המטרה של המפגש היא להשיק פעילות בשם Orange 4G lab - זוהי רשת שמאפשרת שימוש באפליקציות ומוצרים לייצר תועלות שהן מעבר לגלישה מהירה - זה פותח מעטפה מאוד רחבה של יכולות שכרגע ברשת דור 3 לא מתקיימות. בניגוד להשקה של רשתות הסלולר בעבר, כשלרשת היתה יותר יכולת מאשר למכשיר, עכשיו המצב הוא הפוך - למכשיר יש יותר יכולות ופונקציות אבל יש מגבלה של הרשת".

בראש צוות השופטים יעמוד מנחם תירוש, סמנכ"ל התפעול של פרטנר, שהסביר: "אנחנו הולכים לקדם את תעשיית הסטארט אפים הישראלית. ניתן מעטפת אדירה לחברות לפיתוח אפליקציות ויישומים ברשת דור 4. אנחנו מחפשים רעיונות פורצי דרך, מה שיש היום במחשב פעם נחשב ל'מחשב על'. הבעיה היא להעביר את האינפורמציה ממקום למקום, אבל בדור 4 זה נפתר עם ערוץ Upload מאוד מהיר. המטרה בתחרות היא לשפר את החיים שלנו".

"הרעיון שמשרד התקשורת מונע תחרות הוא הזוי", אמר מנכ"ל פרטנר חיים רומנו. "משרד התקשורת יעצור את התחרות עד שאחרים בזמנים החופשי ימצאו את הכסף? אנחנו נחכה עד שפלאפון יואילו בטובם להשקיע ולא נביא טכנולוגיה חדשה למדינת ישראל? משרד התקשורת לא יכול לעכב את זה. לפי העיקרון הזה למה לאפשר לאורנג' להשיק GSM ב-1998 ולהשיק אחר כך 3G? וסלקום לא יכול היה להשיק דור 4? יש לו הרי תדרים. זו בעיה שלי או של הלקוחות שלי?"

חממת הסטארט אפים של פרטנר, Orange 4G Innovation Labצילום: אמיתי זיו

מנכ"ל פרטנר הבהיר כי בכוונת החברה לקחת מניות (אקוויטי) בחברות שישתפו בתוכנית ההאצה - אלא אם כן פרטנר תחליט לבצע השקעה משמעותית: "אם נוכל לסייע לוייז או לווייבר הבאה, זה יהיה נהדר, אם יהיה לנו איקוויטי וגם אם לא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker