ענבל אורפז

חברת פיוניר (Payoneer), חברת סטארטאפ בוגרת העוסקת בהעברת תשלומים, הודיעה לפני כשעה כי גייסה 25 מיליון דולר בהובלת קרן ההשקעות Susquehanna Growth Equity, LLC. בנוסף השתתפו בסבב ההשקעה בחברה הקרנות שכבר השקיעו בה בעבר: גריילוק ישראל, כרמל ונצ'רס ווינטאג' ונצ'ר פרטנרס של אלן פלד.

זהו סבב הגיוס הרביעי של החברה והוא מביא אותה לסך גיוסים של 47 מיליון דולר (כולל הסבב הנוכחי). פיוניר, שהוקמה על ידי יובל טל, מעסיקה כ-300 עובדים, 180 מעובדיה עובדים מישראל, והשאר מארה"ב וגיברלטר.

בהודעה שפרסמה החברה היא מציינת כי היא רווחית ושרשמה שיעור צמיחה שנתי ממוצע של 65% בארבע השנים האחרונות מאז 2007. החברה לא חשפה את השווי לפיו נעשה הגיוס. לפי הערכות לחברה הכנסות של עשרות מיליוני דולרים בשנה.

פיוניר תשתמש בהון שגייסה להשקעה בפיתוח הטכנולוגיה של מוצריה, התרחבות לשווקים ותחומים חדשים וכן להגדלת ההשקעה בשיווק ומכירות. בנוסף, החברה מציינת כי המימון יאפשר לה לבחון רכישה של חברות רלבנטיות בתחומה כדי לצמוח. "כרגע אנחנו מתמקדים בצמיחה של החברה ולא בתהליך הנפקה", אמר בעקבות הגיוס טל, בהתייחס לדיווחים מהתקופה האחרונה בנוגע לכך שהחברה מתכננת הנפקה בקרוב.

"כל שותפי ההשקעה שלנו חולקים את חזוננו ואת המטרה המרכזית שלנו: העצמת המסחר הגלובאלי על ידי שינוי האופן בו עסקים קטנים ברחבי העולם מקבלים את התמורה עבור מכירת מוצריהם ושירותיהם מחוץ למדינתם", מסר Scott Galit , מנכ"ל פיוניר.

הפתרון שפיתחה פיוניר מאפשר העברה של תשלומים בין בתי עסק מסביב לעולם. החברה פועלות ב-205 מדינות. הפתרון מתאים בעיקר לעסקים שמעסיקים עובדים במקומות שונים. כדוגמה מציין טל בנק תמונות שנדרש לשלם תמלוגים לצלמים במדינות שונות. "אנחנו נותנים לבתי עסק שהם גלובליים כבר מהיום הראשון שלהם פתרון לתשלום בכל העולם.

"ההתממשקות הטכנולוגית פשוטה והופכת את מה שנורא מסורבל בעבודה מול בנקים. ברגע שהחברה רוצה להעביר תשלום ל-40 איש, היא מעבירה לנו פעם אחת את הכסף ואנחנו מטפלים בהכל. הצלם למשל מקבל את התשלום באיזו צורה שהוא רוצה - לחשבון בנק, צ'ק, דביט קארד", מסביר טל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום