"ורוניס שווה מיליארד דולר - אף אחד בשוק המקומי לא נהנה מזה"

ארז שחר, שותף בקרן אוורגרין, שמחזיקה ב-23% ממניות חברת אבטחת המידע, מסביר מדוע משקיעים ישראלים לא ייהנו מהצלחתה של ורוניס, שהונפקה באחרונה בנאסד"ק ■ "הרווח הולך כולו לזרים", הוא אומר, "הרגולציה תיתן מכת מוות להשתתפות המוסדיים הישראלים בהון סיכון"

ענבל אורפז

"השקענו בוורוניס 8 מיליון דולר ושווי ההחזקות שלנו כיום הוא 200 מיליון דולר, כלומר רווח של 190 מיליון דולר. זה רווח שהולך כולו למשקיעים אמריקאים ואירופים במקום ללכת למשקיעים מוסדיים ישראלים" - כך אמר אחר הצהריים (א') ארז שחר, שותף בקרן אוורגרין שהיתה בין המשקיעות בחברת אבטחת המידע הישראלית. בסוף השבוע הונפקה החברה בנאסד"ק ובתום יום המסחר הראשון שווי המנייה שלה הוכפל ושווי השוק שלה חצה את רף מיליארד דולר.

"40% מהחברה מוחזקת על ידי קרנות ישראליות - 23% על ידי אוורגרין ו-17% על ידי פיטנגו. כאשר מסתכלים טיפה יותר עמוק רואים שגם למשקיעים הישראלים יש משקיעים אמריקאים ואירופים. בקרנות הון סיכון הישראליות אין כמעט משקיעים מוסדיים ישראלים", הוסיף שחר.

שחר, שנמצא בתהליך גיוס הון לקומרה, הקרן החדשה שהקים יחד עם שותפו מאוורגרין בועז דינטי, התייחס גם לתקנה חדשה שתגביל תשלום למנהלים חיצוניים בעד 0.15% מהנכסים של הגוף המוסדי. התקנה עלולה לגרום לכך שהמוסדיים יצמצמו את היקף ההשקעות בקרנות הון סיכון, שכבר כיום נמוך. "בשנה האחרונה משקיעים מוסדיים ישראלים התחילו להסתכל יותר ברצינות על הון סיכון ורוצים להיות חלק מזה", אמר, "מה שהולך לתת מכת מוות זה הרגולציה החדשה שדורית סלינגר, המפקחת על שוק ההון, מנסה להעביר. היו שלושה מוסדיים ישראלים שהסתכלו ברצינות על השקעה בקרן, ואמרו לעצמם שעד שהעסק הזה לא מתבהר הם מפסיקים לחלוטין את ההשקעות בהון סיכון".

מנכ"ל ורוניס יקי פייטלסון (מימין) וארז שחרצילום: ארז שחר

לדברי שחר, "הרגולציה החדשה תגרום למוטיבציה שלילית להיכנס להון סיכון, במקום שתהיה תמיכה של המדינה להיכנס להון סיכון. זה מוזר כי המדינה ניסתה לעודד את זה עם התוכנית של חיים שני. מצד שני, במקום אחר המדינה מייצרת מוטיבציה שלילית לתוך הכניסה לקרנות. לא רוצה להתווכח כמה ואם זה ישפיע, זה ברור שבמקום לעודד זה יגרום לעצירה של ההשקעות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker