סמסונג לבן דב: סקיילקס לא תייצג יותר אותנו מול חברות הסלולר

סמסונג העולמית הודיעה כי היא לוקחת לידיה את הפעילות מול חברות הסלולר, ותשאיר בידי סקיילקס את שיווק המכשירים בשוק החופשי בלבד ■ פעילות המפעילות מהווה 50% מפעילות מכשירי סמסונג בישראל

אמיתי זיו

פחות מיממה אחרי שמכשיר הגלקסי S5, מכשיר הדגל החדש של סמסונג, הושק עולמית, היבואנית והנציגה בארץ מקבלת מכה לא קלה. סמסונג העולמית מודיעה כעת על שינוי מודל הזכיינות והיחסים עם סקיילקס - שבעלת השליטה בה היא סאני אלקטרוניקה. מעתה, סמסונג העולמית תפעל ישירות מול מפעילות הסלולר וכן תבצע מולן את המשא ומתן, המכירה והלוגיסטיקה למפעילות.

בידי סקיילקס של איש העסקים אילן בן דב תישאר פעילות השוק החופשי, החנויות הפרטיות ורשתות קמענאות החשמל והמחשבים.

מדובר בהחלטה לא פשוטה עבור סקיילקס, חברה שהערת עסק חי כבר מופיעה בדו"חותיה. פעילות המפעילות מהווה לפחות 50% מפעילות מכשירי סמסונג בישראל.

מבחינת הצרכן, ייתכן שהוא ירוויח מעט, היות שההסדר החדש מקצר חוליה אחת בשרשרת השיווק.

אילן בן דב עםJK SHIN נשיא סמסונג מובייל ו-CHOONG RO LEE נשיא סמסונג מזרח התיכון וצפון אפריקהצילום: יח"צ סקיילקס

"חיזוק הקשר עם הצרכן הישראלי"

״סמסונג פותחת בימים אלו במהלך לחיזוק מעמדה כמובילת השוק הישראלי, ומשנה את שיטת ההפצה של מוצרי המובייל שלה, הסמארטפונים והטאבלטים״, אמר היום קובי כליף, מנהל חטיבת המובייל בסמסונג ישראל. ״מהלך זה הינו חלק מהפעילות המתמשכת של סמסונג לחזק את יחסיה עם הצרכן הישראלי באמצעות הענקת ערך מוסף טכנולוגי, תוכני ושירותי ותוך חתירה למחיר תחרותי.

"אנחנו נמשיך לחפש דרכים נוספות להעמיק את היחסים עם כל אחד מלקוחותינו בישראל. סמסונג רואה במערכת היחסים עם כל אחד מלקוחותיה את הנכס החשוב ביותר שלה כחברה. מערכת יחסים זו מבוססת על מוצרים בעלי טכנולוגיה חדשנית, שנמכרים במחיר הוגן ומלווים בשירות לאחר מכירה ברמה הגבוהה ביותר".

סמסונג גלקסי S5, שהושק אתמול

בהודעה לעיתונות נמסר: "על פי התיקון שצפוי להיחתם, ההתקשרות בין סמסונג לסקיילקס, המפיצה את מוצרי המובייל של סמסונג בישראל, תוארך בשש שנים נוספות, ותסתיים ב-31.12.2020 במקום ב-31.12.2014. עוד מופיע בתיקון, כי כל עוד תעמוד סקיילקס ביעדי הרכישה השנתיים שנקבעו לה, לא תמנה סמסונג מפיצים נוספים ו\או תפיץ בעצמה את מוצריה בישראל - למעט את המוצרים שיופצו על ידי סמסונג ישירות למפעילות הסלולריות. באם לא תעמוד סקיילקס ביעדי הרכישה שנקבעו לה במשך שנתיים רצופות, תהיה רשאית סמסונג לבטל ההתקשרות בין שתי החברות".

יצחקי בנציוני, מנכ"ל סאני תקשורת, היבואנית הרשמית של סמסונג סלולר בישראל, מסר: "עם חתימתו הצפויה של ההסכם החדש אנחנו גאים להמשיך את ההצלחה המסחררת של שיתוף הפעולה של סאני וסמסונג כבר 16 שנים ומשוכנעים כי ההסכם ארוך הטווח לשבע שנים נוספות יחזק את מעמדה של סמסונג וסאני בשוק הטלפונים הסלולריים בישראל. המשך שיתוף הפעולה עם שלוש המפעילות הגדולות בישראל יימשך בכל הנוגע למוצרים הנמכרים כיום (טלפונים וטאבלטים) בשנים הקרובות כפי שהיה בעבר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום