משרד התקשורת נגד המבצע של בזק: עצר את שדרוג מהירות הגלישה

שר התקשורת: "בזק מנצלת את כוחה המונופוליסטי ומציעה מבצעים שעלולים כבר בטווח הקצר לסכן את התחרות בתחום התקשורת"

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

היחסים העכורים בין משרד התקשורת לבזק נמשכים: משרד התקשורת הורה הערב לבזק לעצור את מבצע השדרוג ל-100 מגה, תוך שני ימי עבודה.

משרד התקשורת מסר כי "חברת בזק מאפשרת ללקוחות מחירים נמוכים יותר מאשר המחירים שהיא גובה מהספקים המתחרים, בעד השירות. מנוי של חברה מתחרה אשר ירצה ליהנות מהמבצע מחויב ליצור קשר במישרין עם חברת בזק, בכך נפגעת היכולת השיווקית של המתחרים.חברת בזק מנסה לעשות שימוש בכוחה המונופוליסטי על מנת לדחוק באגרסיביות את שאר המתחרים ובכך לסכל את קיומה של תחרות משוכללת בהווה ובעתיד.

הנחת תשתית סיבים אופטיים של בזקצילום: רונן טופלברג

"קיים חשש כבד כי מיד לאחר דחיקת המתחרים בטווח הקצר, בזק תעלה מחירים ללקוחות והשוק כולו ייצא נפסד מהמהלך, זאת ערב הרפורמה להגברת התחרותב"פס הרחב" (רפורמת ה"שוק הסיטונאי").

שר התקשורת, גלעד ארדן, הוסיף: "בזק מנצלת את כוחה המונופוליסטי ומציעה מבצעים שעלולים כבר בטווח הקצר לסכן את התחרות בתחום התקשורת".

במשרד התקשורת בחנו את סוגיית התחרות על רקע רפורמת השוק הסיטוני והתחלת הפעילות של חברת הסיבים IBC בחודשים הקרובים.

מבזק נמסר בתגובה: "מדובר במבצע קצר מועד הפתוח לכלל ספקיות האינטרנט ללא כל אפליה ומיועד ללקוחות קיימים בלבד. מטרת המבצע היא אך ורק לקדם את השימוש באתר האינטרנט החדש של בזק, ולכן ניתן להירשם אליו רק באמצעות האתר".

בתקופה האחרונה בזק ומשרד התקשורת מחליפים ביניהם מהלומות: בזק מצידה הגישה השבוע בג"ץ נגד משרד התקשורת, בהקשר של שקיפות רפורמת השוק הסיטוני, ואילו משרד התקשורת הודיע אתמול לבזק כי יחייב אותה לפנות תדרים שברשותה - ללא פיצוי כספי.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker