קלטורה השלימה סבב גיוס של 47 מיליון ד'; מגייסת 200 עובדים

סבב הגיוס הנוכחי יהפוך את קלטורה לאחת מחברות הטכנולוגיה הישראליות הפרטיות הבודדות שגייסו מעל ל-100 מיליון דולר

אור הירשאוגה
ענבל אורפז
אור הירשאוגה
ענבל אורפז

חברת קלטורה (Kaltura) הישראלית השלימה סבב גיוס של 47 מיליון דולר. החברה שמפתחת ומשווקת מערכות לניהול וידיאו בקוד פתוח הודיעה על הגיוס לפני שעה קלה בעקבות פרסום מוקדם ב-TheMarker על כך שהחברה גייסה כ-50 מיליון דולר לפי שווי של 250 מיליון דולר. לפי הודעתה קלטורה תשתמש בהון שגוייס "כדי להמשיך ולהאיץ את פיתוח מוצריה בישראל, להרחיב את עסקיה בצפון אמריקה ואירופה, ולפתוח סניפים חדשים בברזיל, מקסיקו, סין, יפן, אוסטרליה, סינגפור וקוריאה. החברה מתכננת לגייס עוד כ-200 עובדים חדשים בשנה הקרובה לתפקידים מגוונים במשרדי החברה מסביב לעולם".

הגיוס הנוכחי מציב את קלטורה שגייסה עד עתה 65 מיליון דולר בשורה המצומצמת של חברות טכנולוגיה ישראליות פרטיות שגייסו למעלה מ-100 מיליון דולר. הגיוס הנוכחי הובל על ידי SAP Ventures, קרן ההשקעה התאגידית של SAP, Nokia Growth Partners, קרן ההשקעות של Nokia, קרן CommonFund האמריקנית וקרן Gera Ventures הברזילאית. בנוסף השתתפו בגיוס גם המשקיעים הקודמים בחברה – אינטל קפיטל, זרוע ההשקעות התאגידית של אינטל, Nexus Venture Partners, 406 Ventures, Mitsui ו-Silicon Valley Bank.

קלטורה הוקמה ב-2006 על ידי רון יקותיאל, ד"ר שי דוד, ד"ר מיכל צור וערן איטם. ב-2013 דיווחה החברה כי היא מעסיקה 200 עובדים. החברה אחראית על ניהול תכני הווידאו של כ-300 אלף ארגונים. הפלטפורמה של החברה מאפשרת העלאת תוכן וידיאו, המרה לפורמטים המתאימים למוצרי קצה שונים, ניהול מידע הקשור לווידיאו, הפצתו לאתרים ומקומות שונים, מונטיזציה סביב פרסום ו-VOD, וניתוח המידע הקשור בווידיאו. המטרה של החברה היא להגדיל את כמות הצפיות ואת מחוייבות המשתמשים לתוכן וידיאו.

לחברה שלושה קווי מוצרים עיקריים המיועדים ללקוחות שונים: גופי מדיה, דוגמת HBO, האחים וורנר ופרמאונט; ארגונים וחברות גדולות שמעוניינות לשלב וידיאו בפורטל פנימי דוגמת SAP, בנק אוף אמריקה ואורקל; ואוניברסיטאות, בהן הרווארד, סטנפורד ופרינסטון. החברה משרתת כיום יותר מ-300 אלף ארגונים. כמו כן, 40 אלף מפתחים רשומים בקהילת מפתחי הקוד הפתוח של קלטורה.

מנהלי קלטורה: לאה בילצקי (משמאל), רון יקותיאל, ערן איתם, מיכל צור, נעמי הלוי־דוידוב ושי דודצילום: Bob McClenahan

ניתן להתקין את הפלטפורמה והיישומים על השרתים של הלקוח או לצרוך את השירות מרחוק כתוכנה (SaaS). הפתרונות שלה מתאימים לכל המכשירים ובהם מחשבים, טאבלטים וסמארטפונים. בנובמבר 2012 השלימה קלטורה סבב גיוס של 25 מיליון דולר מהתאגידים האסייתים Mitsui ו-Orix Ventures ובהשתתפות 406 ונצ'רס, אינטל קפיטל, נקסוס ונצ'ר פרטנרס ו-Avalon Venture שכבר היו מושקעים בחברה. לפי הערכות סבב גיוס זה נעשה לפי שווי של מעל ל-200 מיליון דולר.

במהלך 2013 קצרה קלטורה שבחים רבים מחברות מחקר ומגופי תקשורת. Inc Magazine בחר בחברה לרשימת של עשרה סטארט-אפים "מצליחים בצורה יוצאת דופן", והמגזין פורבס בחר בחברה לרשימת "חמשת הסטארט-אפים שמשנים את אופן צריכת התוכן בעולם".

על לקוחותיה של קלטורה נמנות כיום חברות מדיה דוגמת וורנר ברדרז, HBO, דיסני, ABC, פרמאונט, DirecTV, טרנר וויקיפדיה, ותאגידים כמו אינטל, SAP, אורקל, בנק אוב אמריקה, אריקסון ו-Sears. לצידם משתמשים בטכנולוגיה של החברה מוסדות חינוך דוגמת הארוורד, ייל, סטנפורד, פרינסטון, קורנל וקולומביה. ״אנו גאים לאפשר ולתמוך ביצירת מאות אפליקציות ושירותים מבוססי וידאו, ולעזור למאות מיליוני אנשים לשפר את הדרך בה הם עובדים, לומדים, משתפים פעולה וצורכים בידור באמצעות וידאו״, ציין בהודעת החברה רון יקותיאל, יו״ר ומנכ״ל קלטורה.

AP Ventures שבראשה עומד נינו מרקוביק השקיעה עד עתה פרט לקלטורה בשתי חברות ישראליות נוספות – ב-ScaleIO שנרכשה על ידי EMC בשנה שעברה ובחברת Zend. בנוסף השקיעה הקרן בקרנות ההון סיכון הישראליות מאגמה ובאלף. לאחרונה הקימה SAP Ventures גוף פיתוח עסקי ייעודי לקידום חברות בהן הקרן מושקעת שבראשו עומד רמי ברניצקי הישראלי. "אנו ממשיכים להתרשם מהחדשנות שמגיעה מישראל, ומחויבים להמשיך ולהשקיע מאמצים על מנת לזהות חברות טכנולוגיות ישראליות מרגשות שנוכל לדחוף קדימה", ציין מרקוביק בהודעה שפורסמה.

בהודעת החברה הוסיף יקותיאל שהחברה התחילה השנה לחדור למזרח הרחוק ולדרום אמריקה וכי בכוונת החברה להמשיך להתרחב בכל איזורי הפעילות. "ההשקות הבאות שלנו יכללו יכולות מתקדמות יותר לשידור חי, OTT, ניתוח נתונים ופתרונות מונטיזציה לחברות מדיה וספקי שירותים; יכולות Webcasting לתאגידים; ויכולות צילום ושידור הרצאות (Lecture Capture) למוסדות חינוך".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ