לוגו בלומברג
בלומברג

היה זה שבוע קשה עבור טים ארמסטרונג, מנכ"ל AOL, וחטיבת משאבי האנוש של החברה. ארמסטרונג נאלץ לחזור בו מהכרזה על מדיניות הפרשות החברה לפנסיית העובדים, לאחר שאמירותיו בנושא גרמו לזעם בקרב העובדים.

ארמסטרונג אמר בשבוע שעבר כי AOL זקוקה לשינוי בתכניות הפנסיה כדי לסייע בקיזוז גידול בעלויות ביטוח הבריאות, כמו שני הריונות של עובדות החברה או נשות עובדי החברה שהסתיימו ב"תינוקות במצוקה" שלכל אחד עלות רפואית בסך יותר ממיליון דולר. אמירותיו הובילו את אם אחת התינוקות לבקר את ארמסטרונג במאמר שכתבה באתר סלייט.

"הדבר הקשה ביותר לספוג היה נימת השיפוטיות בהצהרה של ארמסטרונג, כאילו באופן אנוכי חיסלתי חלק גדול מעוגת ביטוח הבריאות הקיבוצית", כתבה האם, דיאנה פיי. "חוויני בדיוק את אותו סוג של משבר רפואי בלתי צפוי ובלתי ניתן למניעה שכל ביטוח בריאות אמור לכסות. האם לא זו המטרה של ביטוח בריאות?", הוסיפה. פיי סיפרה כי בתה נולדה לאחר 5 חודשי היריון במשקל 708 גרם ובילתה 3 חודשים בטיפול נמרץ תינוקות. היא כתבה כי גם כיום, כאשר בתה בריאה, חייה אינם מובנים מאליהם עבורה, "וזה רק הפך את הרמיזה של ארמסטרונג כי הצלת חייה הייתה מותרות ונטל אדיר על רווחי החברה לפגיעה אכזרית, שלא לדבר טענה מגוכחת", כתבה פיי, סופרת שנשואה לעורך ב-AOL.

בסוף השבוע, ביטל ארמסטרונג את ההחלטה במזכר לעובדים. "הקשבנו לכם בנושא זה", כתב ארמסטרונג במזכר. "טעיתי, ואני מתנצל על דבריי", הוסיף, וציין כי לא היה צריך לדון במקרים פרטיים בפגישה עם העובדים. היה זה ה"אני אשם" השני של ארמסטרונג בחצי שנה. באוגוסט שלח מזכר לעובדים בו הודיע כי טעה כאשר פיטר מנהל קריאייטיב בחדר מלא עובדים כמו גם אלף עובדים אחרים שנכחו בשיחת ועידה.

הפרשה האפילו על תוצאותיה הרבעוניות של AOL שהתפרסמו ב-6 בפברואר ועלו על תחזיות הרווח וההכנסות של אנליסטים. במזכר שלו, כתב ארמסטרונג כי הביצועים "איששו את האסטרטגיה והעבודה שהשקענו בה".

טים ארמסטרונגצילום: בלומברג

AOL התכוונה להפריש את חלקה לקרנות הפנסיה של העובדים – הפרשות המושוות להפרשות העובדים – בסכום שנתי חד פעמי, במקום בכל תלוש שכר. אף שהרמה הייתה נשארת זהה – 3% מהשכר השנתי – משמעות השינוי הייתה שעובדים שעוזבים את AOL לפני התשלום השנתי היו נאלצים לוותר על הפרשות המעסיק. בנוסף, הם לא יכולים היו להרוויח מהשקעת הפרשת המעסיק במהלך השנה.

לאחר שהכריז על שינוי המדיניות בשבוע שעבר, הופיע ארמסטרונג ב-CNBC, והאשים את הרפורמה במערכת הבריאות של נשיא ארה"ב ברק אובמה בצורך בקיצוצים. לדבריו, "אובמה-קייר" הגדילה את הוצאות הבריאות של AOL ב-7.1 מיליון דולר. חברות אחרות, בהן חברת השילוח UPS, המעסיקה את מספר העובדים הרביעי בגודלו בארה"ב, ציינו כי החוק דרש מהן לבצע קיצוצים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker