בהתאם להנחיות משרד התקשורת: ספקיות "מתחייבות" למהירות של 0.01 מגה

חברת HOT נט: "מהירות השירות תלויה בגורמים שאינם בשליטת החברה, בין היתר, מערכות ספק התשתית שנבחר על ידי המנוי, מספר המחשבים שיחוברו לשירות, כבל תת ימי ועוד"

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לפני חודש יצא משרד התקשורת ביוזמה חדשה: חברות האינטרנט יחויבו להתחייב מול הלקוח על מהירות גלישה מינימלית. המשרד יצא ברפורמה אחרי שהבין שקיים פער בין המחיר אותו משלמים הלקוחות לבין החבילה בפועל שהם נהנים ממנה. לקוחות בישראל משלמים על חבילה של 30-20 מגה באינטרנט וגולשים בפועל במהירות של 8-7 מגה.

עם פרסום הרפורמה הזהרנו כי מדובר ברפורמה מיותרת וריקה מתוכן, משום שבמבנה השוק הישראלי, הפרדה בין ספק לתשתית, אף חברה אינה שולטת בקו המלא וממילא החברות יכולות "להתחייב" לכל מהירות גלישה שירצו, גם איטית מאוד.

והנה, בהודעה שהגיעה ללקוחות HOT נט, ספקית האינטרנט של חברת HOT, החברה מודיעה ללקוח שמשלם לה על חבילת 100 מגה-ביט בשנייה, כי היא מתחייבת בפניו ל"מהירות מזערית" של 0.01 מגה-ביט בשנייה - 1/10,000 מהמהירות עליה הלקוח משלם.

HOT נט מוסיפה: "מהירות השירות תלויה בגורמים שאינם בשליטת החברה, בין היתר, מערכות ספק התשתית שנבחר על ידי המנוי, מספר המחשבים שיחוברו לשירות, כבל תת ימי שבאמצעותו יתבצע קישור של הרשת לחו"ל, עומסים בשרתים הנמצאים בחו"ל ו/או שרתים של אתרים בהם גולש המנוי, וכן הגדרות וטיב הציוד הביתי". HOT נט היא רק החלוצה בנושא, אולם כל ספקיות האינטרנט צפויות להוציא הודעה דומה או זהה ללקוחות שלהן בימים הקרובים, ונטוויז'ן הוציאה אף היא ללקוחותיה הודעה דומה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker