DLD

"צעירים לא רוצים לדלג בין אתרים. הם רוצים הכל בפיד שלהם"

דיוויד אראבוב, מייסד ומנכ"ל אליט מדיה בכנס ה-DLD: "המגמה כיום צריכה להדאיג את הגופים המסורתיים. אולי בעוד חמש שנים אנחנו נהיה מיושנים, אבל זה אומר שסי אן אן יהיו פרה-הסטוריה"

איתן אבריאל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"אנשים כיום צורכים חדשות בתוך הפיד שלהם ברשת החברתית, הם כבר לא רוצים לעבור מאתר אחד לשני. הם לא רוצים לחפש. כ-75% מהטראפיק שלנו מגיע מרשתות חברתיות. יש דרכים שונות וחדשות לספר סיפור", כך אמר סקוט למב, סגן נשיא באזפיד בפאנל בנושא פלטפורמות  ברינטרנט בכנס ה-DLD במינכן.

דיוויד ספיץ, נשיא ומנכ"ל רבל מאוס אמר כי "ישנם הרבה סוגים של אנשים. הסבתא שמידי פעם על פייסבוק, אנשי מקצוע שבוחרים דברים מקצוענים וכיוצא בזה. ראינו חברות שבנו עסק סביב המקום שבו הדברים שלהם עולים בגוגל, למשל דימנד מדיה, ובחלק מהמקרים זה הסתיים לא טוב עבורם כאשר גוגל שינו את הנוסחה. אנחנו עושים אופטימיזציה לפייסבוק".

דיוויד אראבוב, מייסד ומנכ"ל אליט מדיה אמר כי "המערכת שלנו לא עושה אופטימיזציה למנועי חיפוש או רובוטים. אנחנו עושים אופטימיזציה לבני אדם. ונכון, אנחנו מייצרים חומרים לדור צעיר, שהוא מוחצן יותר, ואם אחד מה-25 אלף חברי הרשת שלנו מייצר משהו שהוא חושב שמעניין, אפשר להניח שזה יעניין גם אחרים בדורו. בסופו של דבר, אנחנו מתחרים על הקוראים בפייסבוק.

כנס DLDצילום: מתוך אתר כנס DLD

"נכון שבעבר היו עיתונאים שהפעילו שיקול דעת ואחריות. היום הצעירים רוצים לראות דברים באופן שונה, בדרך שונה. למשל הטיפול במשבר בסוריה: עשינו הרבה דברים, אבל גילינו שהקטע הפופולרי והחשוב ביותר היה: "דף המסרים - cheats - שלך להבין את מה שקורה בסוריה. וזה משהו שלא היית רואה בדרך כלל בעיתונות מסורתית - ומתאים לצעירים".

מה העיתונאים יכולים ללמוד מהניסיון של מערכות אופטימיזציה לחדשות?

ספיץ: "הייתי אומר גישה יותר דמוקרטית למקורות, יותר דמוקרטיה בגישה כלפי החברתית שממנה הדברים מגיעים".

דיוויד ארבוב: "החזון שלנו הוא להביא חדשות לשפה של הצעירים, ואם משהו חושב שזה שונה מהקיים, אז בעוד חמש שנים לא תזהו מה שקורה. מערכות כמו אלה של רבל מאוס מנמיכות מאוד את עלות הכניסה ליצירת חדשות, וכל אחד יכול בקלות יחסית לפתוח מערכת או אתרי תוכן.

"לדעתי זו מגמה שצריכה להדאיג את הגופים המסורתיים. אולי בעוד חמש שנים אנחנו נהיה מיושנים, אבל זה אומר שסי אן אן יהיו פרה-הסטוריה. אנשים צעירים לא רוצים לראות אתרי חדשות, הם רוצים את הכל במקום אחד".

סקוט למב: "אנחנו מנסים למצוא דרכים חדשים לבדל עצמנו מאחרים, כולל גיוס עיתונאים ותחקירנים, אבל אני חושב שהאינטרנט מספיק גדול לכולם".

מה לגבי המודל העסקי?

אראבוב: "אף אחד לא רוצה לראות באנרים, וגם לא פרירול בוידאו. אנשים עוברים למסך אחר עד שהפרסומת תסתיים. אני חושב ש"ניטיב אדברטייזינג״ הוא כיוון טוב וחשוב, אבל צריך שהדברים באמת יתאימו אחרת אנשים על יגלו עניין. אנשים מתרגזים בקלות ומגיבים מהר: אם תפנה קוראים לפרסומת והם לא ידעו את זה, הם יכעסו ויאמרו לך את זה".

האם יש לכם המלצות איך להגיע לבני עשרים עד שלושים?

אראבוב: "ההמלצה הכי טובה היא למחוק את כל החוקים הישנים ולהתחיל להתחלה. אנחנו התחלנו בלי שום נסיון בעיתונות, ובלי שום חוקים. תעשו תהליך. אנחנו הצעירים גדלנו במציאות בו התרגלנו שדברים מגיעים מהר ומדויק. אנחנו מתעצבנים כאשר זה לא קורה. אם אנחנו רואים כתבה של אלפיים מילה - אנחנו מדלגים לסוף. קוראים צעירים לפעמים בכלל לא קוראים את הכתבה - אבל הם שולחים את הכותרת שלה בטוויטר".

ספיץ: "אנחנו השקנו אתר על סיוע לחיות. אולי לחג מהפתרון הוא לחםד את הנושאים מעניינים אנשים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker