CES

לתת לסמארטפון לטעום בשבילכם: הגאדג'טים שייכנסו לחייכם

השנה לראשונה הוקם ב-CES בלאס וגאס מתחם של חברות שגייסו הון בקראוד פאנדינג ■ מרכז הכובד החדשני עובר לידי הסטארט-אפים הקטנים, אבל לא בטוח שכל מה שהם מפתחים ומייצרים באמת נדרש בשוק

ענבל אורפז
לאס וגאס

iCam HD: לשמור על הבית מרחוק דרך סקייפ

מצלמה שמקושרת לרשת אינטרנט אלחוטית ומבוססת על סקייפ, כך שניתן לגשת אליה מרחוק מכל מכשיר ופלטפורמה. משמשת כמצלמה לדלת שניתן לראות דרכה מי עומד בכניסה לבית ולתקשר איתו; לאבטחה לבית; וכמוניטור לתינוק. כמו כן, אפשר להשגיח מרחוק עם בעלי חיים שנשארים לבד בבית שעות ארוכות ולראות מה הם עושים. אמצעי אבטחה קטנים וזולים לבית הם קטגוריה בולטת בתצוגת הסטארט-אפים. לטענת החברה Amaryllo זו המצלמה הראושנה בעולם שמבוססת על סקייפ שיש לה כתובת IP עצמאית, כך שהיא יכולה להיות מחוברת לרשת וניתן לשלוט בה מרחוק באמצעות אפליקציה. המוצר עולה 199$.

Food Tester: למדוד את רמות הכימיקלים והרעלים בפירות וירקות

חברת ITERIUM הרוסית מציגה בתערוכה מכשיר שמתחבר לסמארטפון ומאפשר מדידה בזמן אמת של רמות הרעלים והכימיקלים במוצרי המזון שאנחנו אוכלים. המכשיר מתאים לסמארטפונים מבוססי אנדרואיד ו-iOS והוא יעלה 99 דולר כשיצא לשוק בפברואר. הגאדג'ט מאפשר בקרת איכות על כל פרי או ירק שאנחנו מכניסים לגופנו. החברה מציגה גרסה נוספת של המוצר שמאפשרת גם מדידה של רמות קרינה רדיואקטיבית במוצרי מזון.

Zazzi: לא רק תכשיט, גם חכם

חברת Zazzi טוענת שהיא הראשונה בעולם שמייצרת תכשיטים חכמים - צמידים, שרשראות ופריטים מעוצבים אחרים שכוללים מסך המקבל התראות בכל פעם שמגיעה הודעה או אימייל לטלפון. בינתיים, לחברה יש אבות טיפוס ראשוניים שהיא מציגה והיא מתכוונת לצאת בקרוב לקמפיין גיוס הון מהקהל הרחב. החברה מנסה להציע אלטרנטיבה לשעונים החכמים שעד כה רובם עוצבו בצורה גברית ומגושמת. עם זאת, גם המוצר שלה עדיין מסורבל והעיצוב שלו לא מושך. החברה תשיק את המוצר ברבעון השני או השלישי של השנה והוא יעלה 169 דולר. החברה מציגה כחלק ממתחם של חברות שמפתחות פתרונות טכנולוגיים וחכמים בתחום האופנה, בעיקר הלבשה ושעונים.

Boogio: מכניסים חכמה גם לנעליים

אחרי שאיזורים גדולים מהגוף, כולל הפנים והזרוע, הפכו לנכסים נדלנ"יים עבור חברות מחשוב לביש, כעת חברת Boogio מנסה להפוך את הנעליים ליעד הבא. החברה מפתחת מוצר שכולל חיישנים שמוכנסים לתוך הנעל ואביזר נוסף המתלבש על גבי הנעל.

המטרה של החברה, בנוסף לאיסוף וניתוח מידע המתקבל בזמן הליכה או פעילות ספורטיבית, היא להפוך את הגוף לבקר שניתן לשלוט באמצעותו באפליקציות לשימושים שונים, כמו גיימינג ושירותי בריאות. החברה מוושינגטון, סיאטל, תוציא בקיץ גרסת מפתחים, שתעלה 200-300 דולר, כדי שאלו יצרו שימושים לטכנולוגיה. החברה מתכננת להקטין את גודל התוסף שמולבש על הנעל. הדבר יתאפשר באמצעות הקטנת הסוללה לשימושים יעילים באנרגיה.

גם לכלבים מגיע מחשוב לביש

מסתבר שבעלי חיים, ובייחוד כלבים, הם קטגוריה חמה למפתחי גאדג'טים. ב-CES ניתן למצוא מספר דוגמאות למוצרים שישפרו את איכות החיים של הכלב שלכם, או לפחות יעלו את רמת המעורבות שלכם בחייו. חברת Paws Cam מציעה מצלמה לכלב שמותקנת על גבי הקולר שלו ומצלמת תנועות מנקודת המבט שלו בזמן תנועה ומנוחה. המידע שנאסף משודר לענן. המוצר יצא לשוק במרץ ויעלה כ-100 דולר.

voyce, לעומת זאת, הוא קולר חכם לכלב שעוקב אחר הפעילות והמנוחה שלו, המרחק שהוא עבר, קצב הלב שלו, שריפת קלוריות וקצב הנשימה. הקולר החכם מאפשר לבעלים לדעת מה עובר על הכלב שלהם ולקבל התראה במידה והוא אינו מרגיש טוב. הקולר מגיע במספר גדלים שמתאימים לכלבים עם היקף צוואר של 12 אינץ' ועד 32 אינץ'. לקולר סוללה נטענת שיש להטעין פעם בשבוע. בתחילת הקיץ תחל הפצת המוצר, כאשר כעת החברה מתמקדת במציאת שותפים ומפיצים. המכשיר יעלה ככל הנראה 299 דולר ובנוסף לכך יהיה תשלום חודשי של כ-15$ על השימוש באפליקציה, קבלת תוכן רלבנטי וניתוח המידע המתקבל מהכלב.

חברת Petzila, שמציגה בביתן של פלטפורמת הקראוד פאנדינג אינדיגו גו, פיתחה גם היא מוצר שנועד לסייע לבעלי כלבים לשמור על קשר עם ידידם הטוב ביותר מרחוק. החברה מייצרת קופסה שכוללת מצלמה, רמקול מיוחד שניתן לשדר בו מוזיקה שמותאמת לכלבים ולתקשר איתם בצורה מילולית מרחוק. גימיק נוסף של המוצר הוא יכולת לתגמל את הכלב בממתק מרחוק באמצעות המכשיר. המוצר יצא לשוק במרץ ויעלה 169 דולר.

Flicc: ללכת ולשלוח הודעות בו זמנית

חברת Flicc, שהוקמה על ידי סטודנטים מאוניברסיטת קולמוביה, מנסה להתמודד עם אחת הבעיות שמאפיינות את דור הסמארטפונים. אנשים שמשתמשים בסמארטפון תוך כדי הליכה מרוכזים במסך שנמצא בכף ידם, והם מרבים להתקל במכשולים בדרך או להקלע לסיטואציות מסוכנות למשל בסביבת כביש. החברה פיתחה כיסוי לסמארטפון שכולל מראה המתלבשת על עדשת המצלמה. כך, המצלמה בעצם משדרת את התמונה שנמצאת מול המשתמש, בשעה שהטלפון מונח בכף ידו. תמונת המציאות בזמן אמת משודרת באפליקציות כמו הדפדפן או שליחת הודות כך שניתן להמשיך לבצע את שתי הפעולות ללא סכנה. המוצר שיצא באביב יעלה 20 דולר כולל אפליקציה ייעודית.

Mother: האמא הדיגיטלית של הבית

כמו אמא טובה ומסורה שדואגת לכל מה שקורה בבית, כך גם הגאדג'ט Mother, של חברת Sen.se הצרפתית, נועד לדאוג שאף אחד לא ישכח כלום. החברה עיצבה וייצרה מכשיר שמזכיר דמות אנושית וכולל עיניים שנדלקות בהפעלה, שתפקידו לעקוב אחרי מה שקורה בבית ולהתריע על חריגות. בנוסף למכשיר, שמהווה את מרכז השליטה והמוח של המערכת, יכולים להתחבר אליו עד 20 חיישנים בו זמנית שמוצמדים למכשירים. כך למשל ניתן לחבר חיישן למברשת שיניים ובמידה והילד לא הרים את המברשת וצחצח שיניים נשלחת התראה להורים, כך גם למשל לגבי נטילת תרופות. החיישן מזהה תנועה וטמפרטורה, כך שניתן להגדיר במערכת שהחל מטמפרטורה מסויימת יידלק חימום. המערכת "אמא" היא בעצם פלטפורמה לניהול בית חכם. המוצר יצא לשוק בפברואר ויעלה 222 דולר, כולל ארבעה חיישנים.

Lumenplay: לשלוט בצבעים של המנורה מהסמארטפון

פלטפורמה לתאורה חכמה שמאפשרת שליטה ובקרה בתאורות LED. החברה מאפשרת ליצרני נורות לתת למשתמשים יכולות נוספות באמצעות קישוריות בלותות', כמו למשל לשלוט בעצמת התאורה, בצבעי הנורות, ויזואליזציה בהתאם למוזיקה ואפשרויות נוספות. השליטה בתאורה נעשת באמצעות אפליקציית מובייל. החברה היא חלק מטרנד של חברות נוספות שמפתחות טכנולוגיות הקשורות לחיבור הנורות לרשת האינטרנט.

11 מתוך 11 |
קסדת גיימינג עם חיישנים תלת ממדיים של חברת PrioVRצילום: ענבל אורפז
1 מתוך 11 |
iCam HDצילום: ענבל אורפז
2 מתוך 11 |
Food Testerצילום: ענבל אורפז

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker