שקל לדקה: הכירו את חנות ההדפסות בתלת ממד הראשונה בישראל

חנות 3D Factory מציעה שירותי הדפסה לכל דורש - רק במימד אחד יותר

אור הירשאוגה
אור הירשאוגה

אחרי שחנויות דומות נפתחו בטוקיו, בשיקגו, בלונדון ובברלין, נפתחה לפני כעשרה ימים חנות הדפסות התלת-ממד הראשונה בישראל. 3D Factory בשדרות ירושלים ביפו מציעה שירותים דומים לאלו של חנויות ההדפסה המוכרות, רק במימד אחד יותר. החנות שבעליה הם שאול כהן ועודד מרכוס, צמד מעצבים תעשייתיים, תדפיס עבור לקוחות קבצי תלת-ממד שיישלחו אליה, בעלות של שקל לדקת הדפסה. בנוסף מציעה החנות פריטים שהודפסו בתלת-ממד לפי עיצובים של כהן ומרכוס עצמם. החנות תאפשר גם רכישה במקום של מדפסות תלת-ממד וחומר גלם להדפסה.

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים - לחצו כאן

החנות מחזיקה היום בחמש מדפסות תלת ממד ביתיות, שלוש מדפסות של Makerbot שנרכשה בקיץ האחרון על ידי סטרטסיס הישראלית-קנדית (Replicator 2, Replicator 2x ו-Thingomatic), מדפסת של Something3D הישראלית וומדפסת של FlashForge הסינית (Creator). החנות מחכה כעת למשלוח של מדפסת נוספת של חברת Ultimaker ההולנדית (Ultimaker 2). היא מציעה הדפסות בחומרי הגלם הפלסטיים ABS ו-PLA.

כהן ומרכוס, היזמים מאחורי 3D Factory, מעריכים כי הזמנות מסטודנטים לעיצוב ומעצבים יהיו עיקר העיסוק של 3D Factory. על אף שמרבית בתי הספר לעיצוב מחזיקים במדפסות תלת-ממד, לעיתים קרובות התורים להדפסה ארוכים, ובחלק מהמוסדות לא קיימת מדפסת. כהן מציין כי על אף שתוכנות עיצוב התלת-ממד המורכבות אינן נגישות היום לציבור הרחב קיימים היום יישומים פשוטים שמאפשרים לבצע מניפולציות תלת מימד ללא ידע במטרה להתנסות בסוג זה של עשייה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ