גולשים בכרום? הביצועים שלכם בעבודה 
טובים יותר מאלה של גולשי אקספלורר

חברת אבולב, העוקבת אחר נתוני השמה ומקומות עבודה בארה"ב, ניתחה 3 מיליון נתונים של יותר מ–30 אלף מעסיקים, והשוותה את תכונות המועמדים לאלו של עובדים קיימים

לוגו אקונומיסט
אקונומיסט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

דפדפן האינטרנט שבו אתם משתמשים עשוי לסייע למעסיקים פוטנציאלים להחליט אם תהיו טובים בעבודתכם. כיצד בחירתכם בדפדפן יכולה להשפיע על סיכויי העבודה העתידיים שלכם?

כשמעסיקים בוחרים מועמדים למשרה, הם עשויים להיות מושפעים ממגוון סיבות. בניסוי אחד, נשים מושכות שכללו תמונות שלהן בקורות החיים נטו פחות לקבל זימון לראיון לעומת מי שלא כללו תמונה. מגייסי עובדים עשויים שלא לראות בחיוב כתב יד לא נאה, קעקועים ופירסינג - אף שלאלה אין כל השפעה על יכולתם של אנשים לבצע עבודות מסוימות. בחינות פסיכומטריות אמורות להציע חלופה לשיטות בחירה אלה, אך מבחנים אלה עשויים באותה מידה להיות מטעים.

חברת אבולב (Evolv), העוקבת אחר נתוני השמה ומקומות עבודה בארה"ב, ניתחה 3 מיליון נתונים של יותר מ–30 אלף מעסיקים, והשוותה את תכונות המועמדים לאלו של עובדים קיימים. בין היתר, הניתוח העלה כי מועמדים לעבודה שטרחו להתקין דפדפני אינטרנט על מחשביהם (כמו פיירפוקס או כרום), הם בעלי ביצועים טובים יותר בעבודה ובעלי סיכויים של 15% יותר בממוצע להישאר במשרותיהם מאשר מי שמשתמשים בדפדפן המותקן באופן אוטומטי על המחשב (כמו אקספלורר וספארי). זה עשוי להיות צירוף מקרים, אך האנליסטים של אבולב מעריכים כי מוכנותם של המועמדים להטריח עצמם להתקין דפדפן מעיד על החלטיות, תכונה חשובה בעובדים פוטנציאלים.

ממצא אחר של אבולב היה כי מועמדים שהשתייכו לרשת חברתית אחת או שתיים נטו להישאר במשרותיהם זמן רב יותר ממי שהשתייכו לארבע רשתות חברתיות או יותר. אבולב, בשיתוף פעולה עם יצרנית המדפסות זירוקס, גילתה כי אחד הגורמים המנבאים בצורה הטובה ביותר הישארות של עובדים במשרה היא קירבה למקום מגוריהם ויכולת הגעה פשוטה לעבודה.

גוגל כרום
גוגל כרוםצילום: בלומברג

ממצאים אלה יכולים לספק כלי רב עוצמה בסיוע למעסיקים לסנן מועמדים לעבודה. הם גם יכולים להפוך את התהליך להוגן יותר אם יוציאו את הדעות הקדומות האישיות של מנהלי הגיוס מהמשוואה. בינתיים, כדאי לכם לשקול להתקין דפדפן חדש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker